Mrůzek, Gál a Friesz si chtějí v Anglii spravit náladu

Filip Mrůzek

V minulém týdnu jeli na Albatross s velkým očekáváním, ta ale nikdo z nich nenaplnil. Především pro Filipa Mrůzka s Petrem Gálem byl brzký konec na D+D REAL Czech Masters velkým zklamáním, i Ján Friesz ale doufal, že zde nakopne špatnou sezonu. Nyní mají šanci v Anglii.

Mrůzek prošel cutem při obou svých předchozích startech na jediném turnaji European Tour u nás, letos to však nevyšlo. Byl přitom jedním z těch, kterým pomohlo k brzké cestě domů horší počasí.

Ale takový už je prostě někdy golf. 

Po prvním kole byl na Albatrossu s třemi ranami pod par dělený třináctý, v pátek si ale prošel deštivým peklem a zahrál za +5. Nejprve to vypadalo, že by dvě rány nad par mohly stačit, ale poté byla hra přerušena a sobotní dohrávka nabídla lepší podmínky.

Ani těch nedokázal využít Gál, který byl po dvou pátečních odehraných jamkách na skóre +3. V sobotu si tak potřeboval polepšit o dvě rány, jenže na zbylých šestnácti jamkách si pohoršil o další tři a také on musel z turnaje odcestovat předčasně.

Byla to škoda, protože v předešlých týdnech měl skvělou formu.

Tři cuty ze čtyř turnajů korunoval týden před Czech Masters svým prvním úspěchem na European Tour v kariéře, když si poprvé zahrál finálová kola na akci Made in Denmark.

Na stejnou vlnu se pokusí vrátit nyní na anglické Bridgestone Challenge, do které vstoupí ve čtvrtek v 8:20 z desítky. Parťáky mu v úvodních dvou kolech budou James Maw a Mads Sogaard.

Petr Gál na D+D REAL Czech Masters (foto: Ladislav Adámek)

Také Mrůzek doufá, že stejně jako na posledním turnaji Challenge Tour před Albatrossem projde cutem. Tehdy uspěl ve Francii, nyní zkusí štěstí v Anglii. Do prvního kola vstoupí ve 12:50 z jedničky společně s Ruaidhrim McGeem a amatérem Jakem Burnagem.

Právě turnaje Czech Masters a Bridgestone Challenge loni nakoply ke zlepšeným výkonům slovenského profíka Jána Friesze. S Albatrossem se před rokem rozloučil kolem pod par a v Anglii zahrál dvě kola za -3, což však na cut nakonec o ránu nestačilo.

Letos to na Albatrossu nevyšlo, a tak Friesz doufá, že alespoň zavzpomíná na povedený anglický turnaj. Ten se ale přestěhoval z Heythrop Park Resortu v Exfordshire do Luton Hoo Hotelu v Bedfordshire.

První rundu zahájí ve čtvrtek ve 13:20 na desáté jamce, když si před hrou podá ruku s Liamem Robinsonem a Seanem Maiseyem.

V banku je celkem 180 000 eur a titul neobhajuje Belgičan Thomas Detry, který loni i díky prvnímu kolu za 60 ran vyhrál s celkovým skóre -29 o propastných dvanáct ran. Letos už ale hraje o úroveň výš na European Tour, a tak si turnaj v novém formátu stableford neužije.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení