Budeme žít v Praze, prozradila přítelkyně vítěze Czech Masters

celá fotogalerie (14) » Haydn Porteous a Daniela Vágnerová

Golf nabízí často pohádkové příběhy, ale tento je navíc šmrncnutý červenou knihovnou. Haydn Porteous před rokem našel v Česku svou, zdá se, životní lásku, v minulém týdnu u nás získal druhý titul na European Tour a nyní to vypadá, že v Praze zakotví nadobro.

Po Jihoafričanově vítězství na čtvrtém ročníku D+D REAL Czech Masters to prozradila jeho přítelkyně Daniela Vágnerová. Po posledním puttu se přímo na greenu dlouho objímali, jako by ani oni nemohli uvěřit pokračování jejich příběhu.

"Je to trochu paradoxní. Rok poté, co jsme se potkali na turnaji v mé rodné zemi, tak on ten turnaj vyhraje. Já tu navíc dnes ani neměla být, mám spoustu práce, ale ráno jsem to cítila v kostech, tak jsem se sebrala a jela sem. A stálo to za to," řekla nám Daniela.

A zavzpomínala na rok staré události: "Byla to láska na první pohled. Jiskřilo to, neustále jsme se na sebe dívali jako blázni. Začátek byl ale těžký, než jsme si ujasnili nějaká pravidla, jak by měl fungovat náš vztah na dálku. Každý totiž máme svůj život a jsme zvyklí na něco jiného."

Život Haydna Porteouse je všem moc dobře známý. Třiadvacetiletý Jihoafričan týden co týden zkouší štěstí na European Tour. Poprvé to vyšlo loni na Joburg Open, podruhé v minulém týdnu na Albatrossu.

Ale jaký je život Daniely Vágnerové? Ta v době, kdy před rokem Haydna potkala, předčasně ukončila studia na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. A řešila, co dál.

"Hledali jsme práci, která by mi vyhovovala a já si mohla vydělávat své vlastní peníze. S časem je to ale při cestování po turnajích náročné, naštěstí jsem od května našla práci u jedné společnosti, která dělá hospitality na automobilových závodech," prozradila.

Život jim to ale příliš neulehčilo: "Ty závody jsou převážně v zahraničí, takže je to další cestování navíc. Je to momentálně takový život v kufru, na který si buď člověk zvykne, nebo ne."

Daniele ale problémy nedělá.

Jak sama přiznává, stačí, když je tři dny doma v Brně, a už je jako na trní. Ani to už ale podle všeho nebude dlouho platit.

"Brzy se snad sestěhujeme do Prahy, takže se mu bude hodit doživotní členství na Albatrossu, které získal za vítězství na Czech Masters. Do Vánoc bychom to chtěli dát dohromady," poodhalila společné plány.

Loňské Vánoce ještě přitom společně strávili v teple v Jižní Africe. "Na svátky v Evropě to ale nemá a musím říci, že Haydn se také těší na to, až Vánoce u nás zažije. Letos by to mělo vyjít stoprocentně," věří Daniela.

A jak je na tom s golfem? "Už jsem ho začala hrát, ale je pravda, že ne vždy má Haydn náladu na to, že když přijde sám z tréninku, aby ještě trénoval mě. Když se ale nálada a čas sejdou, tak to zkoušíme. A musím přiznat, že mě to hodně chytlo, golf mě strašně baví."

Více fotek Daniely Vágnerové z Czech Masters zde

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení