Mickelson na Presidents Cupu chybět nebude, jaké jsou týmy?

Phil Mickelson

Očekávané se stalo skutečností. Steve Stricker, kapitán amerického týmu pro letošní Presidents Cup, udělil jednu ze svých dvou divokých karet Philu Mickelsonovi. Ten tak nebude chybět ve 23. výběru Spojených států v řadě, pokud počítáme i Ryder Cup.

Mickelson se nezvládl kvalifikovat mezi desítku hráčů, kteří si místo v týmu zajistili svými výsledky. Stále je však obrovskou autoritou a ani s jeho hrou to není tak špatné - v minulém týdnu skončil dělený šestý na Dell Technologies Championship.

A tak mu Stricker udělil jednu ze dvou divokých karet: "Phil přináší do týmu spoustu zkušeností, hodně pro nás, jako tým, znamená."

"Jsem si jistý, že bude připraven, což dokazuje v průběhu posledních let. Zdá se, že dokáže svou hru povýšit na další úroveň, když hraje na podobných týmových akcích," dodal Stricker.

Sedmačtyřicetiletý Mickelson potřeboval divokou kartu i před dvěma roky, kdy mu ji dal tehdejší kapitán Jay Haas. Lefty následně v Jižní Koreji zářil, ze čtyř duelů vytěžil tři body a pomohl USA k těsnému vítězství nad mezinárodním týmem v poměru 15,5:14,5.

Letos se bude hrát od 28. září do 1. října v New Jersey a chybět u toho nebude ani Charley Hoffman. Ten přitom ještě na začátku minulého týdne držel poslední desátou kvalifikační příčku, na druhém turnaji play-off FedEx Cupu se však před něho dostal Kevin Chappell.

Hoffman ve 40 letech zažije premiéru v jakémkoliv americkém výběru. "Charley se se všemi hráči dobře zná, odehrál s nimi hodně tréninkových kol a je jednoduché s ním hrát. Je velmi talentovaný," řekl Stricker.

Ten přitom vidí další výhody Hoffmanova povolání do týmu: "Jeho věk nám pomůže, má na svém kontě hodně zkušeností z Tour. Bude dalším uklidňujícím prvkem v naší šatně."

Své dvě divoké karty ve středu odtajnil také kapitán mezinárodního týmu Nick Price. Ten k desítce hráčů, kteří se nominovali skrze kvalifikaci, přibral ještě Argentince Emiliana Grilla a Inda Anirbana Lahiriho.

Soupiska týmu USA

Dustin Johnson, Jordan Spieth, Justin Thomas, Rickie Fowler, Daniel Berger, Brooks Koepka, Kevin Kisner, Patrick Reed, Matt Kuchar, Kevin Chappell, Charley Hoffman, Phil Mickelson

Soupiska Mezinárodního týmu

Hideki Matsuyama, Jason Day, Adam Scott, Louis Oosthuizen, Marc Leishman, Charl Schwartzel, Branden Grace, Kim Si-woo, Jhonattan Vegas, Adam Hadwin, Emiliano Grillo, Anirban Lahiri

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení