Mrůzek nedal v Anglii cut o bod, Gál o dva

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek má v posledních týdnech opravdového peška. Na D+D REAL Czech Masters v rámci European Tour nedal cut o ránu, v tomto týdnu na Challenge Tour v Anglii mu na stablefordovém turnaji chyběl bod. A podobné byly i okolnosti kolem počasí.

Na Albatrossu musel odehrát celé druhé kolo v hustém dešti. Později odpoledne ale bylo přerušené a kvůli tomu, že někteří hráči dohrávali až v sobotu dopoledne v lepších podmínkách, mu cut unikl o jedinou ránu. A příliš mnoho vody ovlivnilo i Bridgestone Challenge. 

Tentokrát Mrůzek ani nestihl své 2. kolo v pátek dohrát, když mu chybělo pár jamek. Na hřiště se pak vrátil v sobotu, a i když si v samém závěru připsal dvě birdie na jamkách 7 a 8, za které získal čtyři body, nestačilo to.

Celkem jich posbíral devět, na cut jich bylo potřeba deset.

V Anglii se totiž nehraje klasicky na co nejlepší skóre, ale co největší počet stablefordových bodů. Jejich počítání je v tabulce níže.

Mrůzek zahrál za dvě kola sice osm birdie (16 bodů), ale také sedm bogey (-7 bodů). K postupu do finálových kol mu tak chyběl buď jeden berdík navíc, nebo jedna jamka, kterou by místo za bogey došel v paru.

Kdyby se hrálo na skóre, došel by za -1. Ještě o ránu lépe by dohrál Gál, který během dvou kol zahrál šest birdie a čtyři bogey. Bohužel to stačilo jen na osm bodů a za cutem tak zaostal o dvě rány.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení