Vandalové ničili greeny, ve Skotsku i v Poděbradech

Poděbrady

Co mají společného Golf Club Poděbrady a skotský Tain Golf Club? Jednu nepříjemnost - v uplynulých dnech na jejich greenech řádili vandalové, když po sobě zanechali spoušť. Výrazně hůře dopadly v Poděbradech, kde však greenekeepeři odvedli skvělou práci.

Vandalství na golfových hřištích není nic až tak neobvyklého. Golf je trnem v oku mnoha lidem, mezi kterými jsou i ti, kteří rádi ničí cizí majetek. Své by o tom mohl vyprávět americký prezident Donald Trump, kterému vandalové za poslední rok poničili hřiště ve Washingtonu a Kalifornii.

Při posledních dvou podobných excesech v Evropě nejspíše o politiku nešlo, ale to neznamená, že výsledek nebyl stejně smutný. Jako první odnesl minulý víkend řádění výtržníků green 11. jamky v Poděbradech.

Už v úterý byl však green opět "hratelný", i když stopy po vyjetých kolejích si ještě nějaký ten pátek ponese. "Dnes po zásahu kluků z údržby vypadá green o dost lépe. Vyjeté koleje byly vyřezány a nahrazeny novým kobercem," pochlubil se klub na svém facebookovém profilu.

Ne tak drastické problémy, ale zase na více greenech, pak museli řešit ve skotském Tain Golf Clubu. Tam proniklo několik výtržníků skrze plot a na motorkách a možná i čtyřkolkách se projelo po celkem osmi greenech.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení