Cafourek prolomil českou smůlu. V Dánsku prošel cutem

Jan Cafourek

Čekání skončilo. Po více než měsíční pauze budou mít čeští golfoví fanoušci o víkendu koho sledovat. Jan Cafourek prošel na turnaji Made in Denmark Challenge v dánském Aalborgu cutem a prolomil tak smůlu tuzemských hráčů na akcích Challenge Tour.

Další dva čeští golfisté díru do světa neudělali. Stanislav Matuš svou exkurzi na Challenge Tour završil celkovým skóre +6 a děleným 114. místem. Stejně dopadl i Petr Gál, jenž sice včera zahrál par, nezvládl však druhou devítku pátečního kola a s Dánskem se loučí.

Na stejném skóre jako Gál začínal i Cafourek a jako by snad měla hranice cutu magnet, kterým ho k sobě přitahovala. Po celý den se pohybovala na úrovni paru nebo +1. A vždy, když se změnila její hodnota, na stejnou úroveň se přesunul i Čech.

Začínal na desítce a na prvních sedmi jamkách nepoznal nic jiného než par. Pak cut poskočil na +1 a Cafourek zahrál bogey na osmičce. Stále mu to těsně na víkendová kola stačilo.

To se změnilo na přelomu první a druhé poloviny hřiště. Cut se vrátil na par. V tu chvíli byl Cafourek mimo a musel skórovat. Dokázal to hned na čtyřparové jedničce, desáté jamce kola.

Další tři jamky se držel, až pak si skóre opět zhoršil. Rázem u něj svítilo číslo +1. A jakou hodnotu měl tehdy cut? Nepříliš složitá hádanka.

Když Cafourek dohrál, patřilo mu dělené 59. místo. Na něm se už vytrval až do finiše druhého kola. Cutem, jenž též zůstal na +1, tak nakonec přeci jen těsně prošel.

Díky tomu bude mít český golf poprvé od domácího podniku na Kunětické Hoře zástupce ve víkendových kolech turnaje Challenge Tour. V květnu se na tamním hřišti podařilo postoupit amatéru Vítku Novákovi.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení