Soupeřil s Matušem na Pro Golf Tour, teď málem vyhrál na Challenge Tour

Nicolai von Dellingshausen

To jméno si lehce zapamatujete, i když se vám nejspíše bude hůře vyslovovat. Nicolai von Dellingshausen. Ještě na začátku sezony soupeř Stanislava Matuše na Pro Golf Tour, v neděli málem šampion na Challenge Tour. V Anglii skončil Němec těsně druhý.

Dellingshausen to vzal v roce 2017 hopem. Na jeho začátku ještě neměl na svém kontě ani jeden start na jedné ze dvou nejprestižnějších evropských profesionálních golfových sériích, o víkendu byl ale velmi blízko vítězství na Bridgestone Challenge.

Čtyřiadvacetiletý Němec se na Challenge Tour probojoval předčasně díky třem vítězstvím na Pro Golf Tour v tomto roce. Nemusel tak jako jasný lídr žebříčku Order of Merit čekat na příští rok, ale mohl na turnaje druhé evropské ligy vyrazit okamžitě.

Poprvé si ji zahrál v polovině srpna na Viking Challenge, to ale ještě neprošel cutem. Při svém druhém startu začátkem září na Cordon Golf Open už skončil na děleném 11. místě a nyní byl neuvěřitelně blízko prvnímu titulu hned při svém třetím startu na okruhu.

Vítězství mu v Anglii ve speciálním stablefordovém turnaji sebral až díky eaglu na poslední jamce finálového kola Švéd Oscar Lengden, který se díky zisku pěti bodů dostal před Němce.

Ten se tak musel spokojit s druhým místem. Určitě z něho měl radost, ale na druhou stranu ho muselo mrzet, že neudržel vedení, které držel od začátku třetího kola. I kvůli double bogey na čtrnácté jamce finálové rundy nakonec zaostal se ziskem 47 bodů za Švédem o dva body.

Vítězný eagle putt Oscara Lengdena

"Šlo mi to s putterem a i míček jsem celý týden dobře trefoval. Svůj nejlepší golf jsem ale hrál na posledních deseti jamkách. Potopil jsem hodně dobrých puttů," pochvaloval si 25letý Lengden, který skončil v předchozím týdnu dělený pátý na D+D REAL Czech Masters.

Díky němu mohl vyrazit do Švýcarska na Omega European Masters, on ale zvolil turnaj nižší série v Anglii: "Jak se ukázalo, bylo chytré rozhodnutí jet sem. V Praze jsem prožil dobrý týden, nabral jsem sebevědomí a chtěl vyrazit posbírat další zkušenosti do Švýcarska."

"Na druhou stranu na Challenge Tour se mi letos příliš nedařilo. Už na začátku týdne jsem věřil, že je to chytré rozhodnutí a teď už to vím rozhodně," usmíval se na celé kolo sympatický Švéd.

Díky vítězství se posunul na čtrnácté místo v pořadí Road to Oman. Smutnit však nemusí ani Dellingshausen, který si polepšil o 104 pozic na 64. příčku. A to má na svém kontě teprve tři odehrané turnaje!

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení