Alpy ovládl Fitzpatrick, Henda udolal v play-off

Matthew Fitzpatrick

Ještě v minulém týdnu rozdával Matthew Fitzpatrick golfovou radost na Albatrossu, nyní už slaví čtvrté vítězství na European Tour v kariéře. Připsal si ho ve švýcarských Alpách na Omega European Masters, kde po skvělém finálovém kole přehrál v play-off Scotta Henda.

Na D+D REAL Czech Masters to letos nebylo ono. Po třetím a pátém místě z předešlých let skončil na děleném 54. místě. Jen o týden později už ale potvrdil, že se mu na akcích s přízviskem "Masters" dlouhodobě daří.

Svůj první titul totiž Fitzpatrick získal v roce 2015 na British Masters, hned v roce následujícím se radoval na Nordea Masters. Koncem loňského roku sice vyhrál Championship, konkrétně DP World Tour v Dubaji, nyní se ale vrátil ke svým "mistrovským" úspěchům.

V Crans Montaně začal povedenými koly za 67 a 65 ran. V sobotu sice trochu přibrzdil pouhou sedmdesátkou, ale v neděli nabranou ztrátu čtyř ran dohnal. Zahrál jeden ze tří nejlepším výsledků dne (64, -6) a s celkovým skóre -14 se dotáhl na lídra Scotta Henda.

Australana pak udolal na třetí nadstavbové jamce, na které mladý Angličan sice zahrál třetí par v řadě, ale jeho soupeř si připsal bogey. Vítězství, za které Fitzpatrick vyinkasuje 450 000 eur, bylo na světě.

Vítězný putt Matthewa Fitzpatricka

"Jsem nadšený. Je to titul, který jsem vždycky chtěl vyhrát. Miluji hru na tomto hřišti. Od roku 2014, kdy jsem byl pozván poprvé, se drží v mém kalendáři a já se sem vždy budu chtít vrátit a hrát," řekl Fitzpatrick.

Ten skončil na hřišti Crans-sur-Sierre Golf Clubu v posledních dvou letech vždy v TOP 10, do třetice všeho dobrého to vyšlo i přes bogey na sedmnácté jamce finálového kola.

"Říkal jsem svému kedíkovi Jamiemu, že ta sedmnáctka nás to dnes možná bude stát, ale to se stává. Nikdy to nevidíte rádi, my ale udrželi své nervy na uzdě a stejně jako ve zbytku týdne hráli chytře," okomentoval závěr finálového kola 23letý Angličan.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení