Do q-school vstoupil dobře Mrůzek, Cafourek se trápil

Filip Mrůzek

Jedna z nejkratších, ale zároveň možná nejtěžších a nejriskantnějších cest na European Tour vypukla. Dvěma turnaji odstartovala v úterý úvodní fáze q-school evropské série a v německém Fleesensee se z českých hráčů dařilo pouze Filipu Mrůzkovi.

Není to nic překvapivého. Mrůzek v Německu začíná svou každoroční snahu uspět v kvalifikační škole pravidelně a před třemi roky dokonce turnaj první fáze vyhrál. To přitom není potřeba, stačí skončit zhruba mezi nejlepšími dvaceti procenty hráčů.

A k tomu hráč Relmostu v úterý nakročil. 

Do turnaje vstoupilo 107 hráčů, dva už odstoupili a Mrůzek je po prvním ze čtyř kol se skóre -2 na děleném 12. místě.

Obě dvě devítky měly v jeho podání podobný průběh. Na každé z nich si připsal čtyři pary, tři birdie a dvě bogey. Škoda ztracené rány na závěrečné osmnáctce, jinak na tom mohl být Mrůzek ještě o ránu a čtyři místa lépe.

Co by ale i za jeho aktuální umístění dali Jan Cafourek a Petr Dědek jr.

Prvně jmenovaný se s kolem rozloučil dvěma dabláči na jamkách čtrnáct a osmnáct a se skóre +5 dělí až 80. místo. Dědek pak zahrál dokonce dva tripláče (14, 15) a je na tom ještě o tři rány a 19 příček hůře.

Ve vedení je po úvodní osmnáctce německý amatér Jonas Koelbing, který se dostal sedm ran pod par hřiště. Dvě rány na něho ztrácejí dva seveřané - Fin Miro Veijalainen a Švéd Mathias Johansson.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení