McIlroy už na svém Irish Open vede, čeká ho 21 jamek

21. května 2016 – GolfExtra.cz

Těžký den čekal v sobotu na hráče v irském K Clubu. Hra musela být kvůli nepřízni počasí dvakrát přerušena a ti nejlepší tak nestihli odehrát celé kolo. Je to i případ domácí superstar a hostitele Irish Open Roryho McIlroy, který se ale dostal do vedení.

McIlroy v sobotu stihl odehrát patnáct jamek, během kterých však ani jednou nezachyboval a díky dvěma birdie se posunul na průběžné skóre -9. To mu dává náskok tří ran na druhého Dannyho Willetta, kterému také zbývají v neděli odehrát tři jamky třetího kola.

Oba dva se tak vrátí v neděli na hřiště dříve, než je u lídrů obvyklé. Bude to v 7:30 místního času. Po rychlém dohrání třetího kola neprodleně odstartuje to finálové, do kterého jak McIlroy, tak letošní šampion Masters nejspíše opět vyrazí bok po boku.

"Dnes to bylo pouze o tom se držet a nedělat příliš mnoho chyb. Přesně o to jsem se snažil. Žádné bogey během patnácti ran je dobré. Myslím, že jsem na hřišti ještě nějaké rány nechal, ale nemohu být nespokojený s náskokem tří ran před zítřkem," řekl McIlroy.

Willett, který vedl po druhém kole, prožíval v sobotu opačný příběh, když zaskóroval jedinkrát a kvůli třem bogey si pohoršil o dvě rány. Čtyři rány na McIlroye ztrácí Russell Knox a Richard Sterne, pátý Tyrrell Hatton je už zpět o ran pět.

Průběžné výsledky turnaje zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení