Els nepřijede na KLM Open, bude pomáhat na Floridě

Ernie Els

Měl být v tomto týdnu jedním z taháků na fanoušky na KLM Open, Ernie Els ale nakonec do Nizozemska nedorazí. Rozhodl se totiž zůstat doma na Floridě, kde v uplynulých dnech řádil hurikán Irma. Chce tak být na blízku a pomoci nejen rodině, ale i přátelům.

Irma už není hurikánem, ale "jen" tropickou bouří, opustila Floridu a míří do Alabamy. Za sebou však nechala zpustošené jihovýchodní pobřeží USA, celkem má na svém kontě už před čtyřicet obětí a prezident Donald Trump musel na Floridě vyhlásit stav přírodní katastrofy.

S jejími následky se nyní budou muset vypořádat všichni její obyvatelé, mezi které patří také Ernie Els. 

"Nejdůležitější věcí v tuto chvíli i následujících dnech je podpořit mou rodinu a přátele, a také lidi z organizace Els for Autism. Musíme být připraveni na všechny následky, které tato hrozná bouře přinese," vzkázal Els ve svém pondělním prohlášení.

Připomněl, že nejde pouze o jeho osobní život, ale také o školu pro autistické děti, kterou vede na jihu Floridy společně se svou ženou Liezl. Ta byla samozřejmě během hurikánu stejně jako většina institucí v oblasti zavřena, nyní se budou sčítat škody.

"Doufáme, že škody po hurikánu nebudou tak velké a všichni budou v pořádku a bezpečí," okomentoval situaci Daan Slooter, ředitel aktuálního turnaje European Tour, který startuje ve čtvrtek.

Při neúčasti Else budou jeho největšími hvězdami Lee Westwood, Padraig Harrington, Matteo Manassero, Julian Suri, Victor Dubuisson nebo domácí Joost Luiten. Z Čechů na turnaji tentokrát nebude startovat nikdo.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení