Nová pravidla testovaly tisíce hráčů. Co požadují?

Drop

Světové golfové řídící orgány chtěly zpětnou vazbu od hráčů a dostaly ji. V rámci pokračujícího úsilí o zjednodušení Pravidel golfu přišly v březnu R&A a USGA s přehledem navrhovaných změn a daly hráčům po celém světě možnost se k nim vyjádřit. Šestiměsíční lhůta nyní vypršela a jedno je jasné, golfisté po celém světě měli hodně co říct.

K návrhům změn v Pravidlech se vyjádřilo na 22 tisíc hráčů ze 108 zemí světa. Většina odpovědí či podnětů přišla prostřednictvím on-line průzkumů prováděných řídícími orgány, ale probíhaly také telefonní dotazníky, dopisy či tweety.

Reakce přicházely také od hráčů z turnajů, na nichž se v testovacím módu hrálo již podle navrhovaných změn, a které pořádaly regionální golfové asociace. "Zásadní je, že nemůžeme být spokojenější s mírou angažovanosti hráčů golfu," reagoval na masovou zpětnou vazbu z celého světa ředitel USGA Thomas Pagel.

"Pro nás je to důkaz, kolik lidí s námi celosvětově sdílí vášeň pro tuto hru a touží být součástí tohoto procesu," dodal.

Navrhované změny by měly být největším zásahem do hry v posledních 30 letech. Jsou zamýšleny tak, aby usnadnily pochopení pravidel, v nichž by měl být co nejmenší prostor pro spory. Zároveň by měly zohledňovat kulturní rozdíly, a také urychlit tempo hry.

Ohlášeno je nejen více než 100 úprav stávajících pravidel a jejich podbodů, ale také užití jednoduššího jazyka a zeštíhlení obsahu z 34 pravidel na 24.

Změn by měla být celá škála.

Jedna z nich navrhuje zkrácení doby hledání ztraceného míče z pěti minut na tři. Jiná změna by se týkala oprav stop spiků a dalších nerovnostní na greenech v místech, kde to není povoleno. V návrhu je také pravidlo, které by umožnilo dropovat mimo bunker za cenu dvou trestných ran.

Pagel uvedl, že je zatím příliš brzy na podrobný popis zpětné vazby od hráčů, ale prozradil že se ve velké míře týkala navrhovaných změn na greenu, jako jsou například povolení opravy otisků spiků, nebo možnost puttování s vlajkou ponechanou v jamce.

Byl prý také velký zájem o změny týkajících se trestů (např. odstranění trestů za přesun volných překážek) a o nové možnosti dropování.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení