Přestřelíte Výstaviště? Praha přivítá ME v urban golfu

Urban Golf

Pražské Výstaviště se v sobotu stane centrem evropského městského golfu. Sportovní discipílíny, při níž golf opustil své přirozené prostředí a zamířil do center měst. European Urban Golf Cup přilákal 100 hráčů z osmi zemí a zahrát si můžete i vy.

Půjde již o pátý ročník evropského šampionátu, přičemž český tým se nezúčastnil pouze toho prvního v roce 2013 v Paříži. Letos bude obhajovat loňské třetí místo z Amsterodamu, což je dosud nejlepší výsledek.

Česká urban golfová reprezentace vzešla z otevřené kvalifikace, a kromě ní se mistrovství Evropy zúčastní také výběry Dánska, Francie, Irska, Lucemburska, Maďarska, Německa a Švýcarska.

Letošní soutěž bude obohacena o čtyřjamkový turnaj pro veřejnost s názvem Přestřel Výstaviště. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet dovednostní i klasické urban jamky, a také něco vyhrát.

Například se bude hrát jamka, kdy cílem je vsítit gól do brány s brankářem ranou zhruba z 15 metrů.

Začne se v 11.00 a soutěžit se bude ve dvou až čtyřčlenných flightech. Celou dobu bude na jamkách přítomen i rozhodčí, který objasní případné nejasnosti. Jedna hra v diváckém turnaji potrvá cca hodinu.

Urban golf se hraje v městském prostředí.

Jako cíle slouží například vyznačené poklopy kanálů, obrubníky a další typické atributy městského prostředí. Místo fairwayí se používají ulice, náměstí, parky, schody, tunely nebo mosty.

Ke hře se používají klasické hole, speciální golfové míčky Almostgolf a malé podložky ze kterých se odpalují. Podložky umožňují řádné odpálení míčku a chrání hrací povrch.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení