Špičkový světový footgolf míří do Česka. Obhájí Slovák titul?

Footgolf

Golfové hřiště, fotbalový míč a v banku 70 000 korun. To jsou tři základní věci, které je potřeba vědět před návštěvou areálu Botanika v Horním Bezděkově o třetím zářijovém víkendu. Hraje se tam totiž Czech Central Cup, mezinárodní turnaj ve footgolfu.

Turnaj v tomto netradičním, ale stále populárnějším propojení dvou sportovních odvětví, začíná v sobotu 16. září a potrvá až do neděle.

Pořádající Česká footgolfová asociace myslí na diváky, a proto to pro ně na Botanice nebude jen o tom přijít se podívat.

"Pro diváky máme připravené cvičné footgolfové jamky, kde si mohou tento sport vyzkoušet," uvedl šéf asociace Jakub Mareš s tím, že diváci budou mít bezplatný vstup na hřiště, kde uvidí footgolfové hvězdy v akci.

"Přijedou k nám hráči z šesti zemí Evropy. Celkem očekáváme přes 75 účastníků, což je dvojnásobný nárůst oproti minulému roku," dodal velmi spokojený organizátor celé akce.

Loňský titul přijede obhajovat bývalý slovenský fotbalista Tomáš Bartko, světová footgolfová jednička. Trénink nepodceňuje. "Na hřišti jsem většinou pětkrát týdně, a to jak na golfovém, tak na fotbalovém," řekl slovenský footgolfista. "Na turnaj jdu s jasným cílem obhájit titul."

Footgolf spojuje jedny z nejpopulárnějších sportů, fotbal a golf. Do Česka si našel cestu teprve před pár lety, ve světě však patří mezi oblíbené sporty a řada hráčů se footgolfem živí.

Jeho popularita vzrostla i díky známým fotbalovým tvářím, jako Frank de Boer, Ruud Gullit nebo Christian Karembeu. Footgolf je oblíbený hlavně mezi fotbalisty, vyzkoušet si ho ale může každý. Stačí tričko s límečkem a vhodná obuv a znalosti chování na golfovém hřišti.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení