Talent z Indie vyrovnal rekord - 9 birdie v řade

Rayhan Thomas a Rickie Fowler

Je mu teprve 17 let a pochází z exotické Indie, přesto už Rayhan Thomas o sobě dal několikrát hodně nahlas vědět. Naposledy v úterý, kdy vyrovnal rekord na akcích, které jsou započítávané do světového žebříčku. Jako třetí na nich zahrál báječných 9 birdie v řadě.

Thomas je aktuálně 50. nejlepší amatér světa. Na svém kontě má už čtyři starty na European Tour a letos si připsal na Omega Dubai Desert Classic první cut. Právě tam si ve finálovém kole zahrál s Dannym Willettem, v Abú Zabí zase obešel tréninkovou rundu s Rickiem Fowlerem.

Podle všeho před sebou má velkou budoucnost, což v tomto týdnu potvrzuje na Mena Tour. Nejen že na Dubai Creek Open obhajuje svůj loňský titul, který získal v šestnácti, ale během 2. kola vyrovnal rekord v počtu po sobě zahraných birdie na turnajích započítaných do OWGR.

Svou neskutečnou sérii začal na dvojce a přidával jednoho berdíka za druhým. Úvodní devítku zahrál za 27 (-8) a poslední birdie v sérii přišlo na desítce. Tím vyrovnal rekord Američana Marka Calcavecchii z roku 2009, který to samé zvládl na Canadian Open.

Devět birdie v řadě pak zahrál také Bernd Wiesberger letos na akci European Tour v Malajsii. Tehdy ale bylo možné stavět míčky, takže se jeho výkon do historických tabulek nezapočítává. I nadále se tak čeká na hráče, který jako první zahraje 10 birdie v řadě.

"Cítil jsem se naprosto přirozeně, nechal jsem vše plynout," řekl po dohrání Thomas, který před třetím a finálovým kolem ztrácí na vedoucího Jihoafričana MG Keysera dvě rány.

Zatímco Keyser zahrál za 61 (-10) v prvním kole, Thomas ve druhém. V prvním případě se jednalo o vytvoření rekordu hřiště v Dubai Creek Golf and Yacht Clubu, v druhém případě o jeho vyrovnání.

Aby toho nebylo málo, v úterý si mladý Ind zahrál s Darrenem Clarkem. Vítěz The Open 2011, a jedna z hvězd letošního D+D REAL Czech Masters, tak mohl sledovat, jak se jeho o 32 let mladší parťák zapisuje do historie.

"Rayham má samozřejmě obrovský talent. Jeho hra jde dobrým směrem a myslím, že má před sebou velkou budoucnost," řekl Clarke, který na Thomase ztrácel po dvou kolech šest ran.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení