5 hvězd nad propastí, komu unikne finále FedEx Cupu?

Rory McIlroy

Musí zahrát, jinak se jich letošní finále play-off FedEx Cupu nebude týkat. A že se jedná o hvězdné hráče, kteří by fanouškům jak v East Lake, tak u televizních obrazovek v příštím týdnu chyběli. O koho jde?

Cesta letošním play-off už skončila předčasně pro hráče, jako jsou Brandt Snedeker (72.), Bubba Watson (75.), Adam Scott (79.), Luke Donald (105.) nebo Steve Stricker (115.). Nyní je ve hře posledních 70 statečných, přičemž finále si zahraje jen třicítka nejlepších.

A v té mohou reálně chybět skutečně velká jména. Všichni mají poslední šanci v tomto týdnu na BMW Championship, kde potřebují uhrát dobrý výsledek, aby se posunuli směrem vzhůru. Zda se jim to povede, zjistíme už v neděli večer, kdy bude letošní TOP 30 definitivně známa.

Jason Day (28.)

Dobře, Day se na 28. místě nepotřebuje nutně posouvat v pořadí FedEx Cupu směrem nahoru, ale stejně potřebuje zahrát obstojně, aby své místo udržel, nebo si nejhůře pohoršil o dvě příčky. Je totiž pravděpodobné, že pár hráčů si to do třicítky namíří a někdo jim bude muset vyklidit pozice.

Sergio Garcia (34.)

Je to zvláštní, ale své místo v Atlantě nemá jisté ani letošní šampion Masters. Garcia totiž k vítězství v Augustě přidal v aktuální sezoně PGA Tour už jen jedno TOP 10, a to si navíc připsal už v minulém roce v Číně. Cuty sice až na jednu výjimku dává, ale k nejlepším to má často daleko.

Phil Mickelson (36.)

Lefty sice má jistotu, že pro něho sezona v tomto týdnu neskončí - díky divoké kartě si ještě určitě zahraje na přelomu září a října Presidents Cup - ale start v East Lake zatím jistý nemá. Jeho neúčast by ale nebyla až tak překvapivá. V letech 2007 až 2013 sice nechyběl na finále ani v jednom případě, za poslední čtyři roky by to však bylo potřetí.

Ian Poulter (47.)

U Poultera by bylo z hvězdných hráčů zklamání určitě nejmenší. Ještě začátkem roku si myslel, že přišel o kartu na PGA Tour. Poté ji ale po přepočítání získal zpět, a tak i účast na třetím turnaji play-off musí brát všemi deseti. Fanoušci by ho ale určitě v Atlantě rádi viděli.

Rory McIlroy (51.)

Šestý hráč světa prožívá špatnou sezonu. Loňský vítěz FedEx Cupu se potýká se zraněními, do toho se oženil, a tak výsledky nejsou oslnivé. Nepřipsal si letos ani jedno vítězství a pokud v tomto týdnu neskončí mezi nejlepšími pěti, bude se hrát v Atlantě bez obhájce titulu.

Kompletní pořadí FedEx Cupu naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení