Potvrzeno. Woods vynechá třetí major v řadě, nejede na British Open

Tiger Woods

Už to není překvapení. Tiger Woods podle očekávání nebude hrát na nadcházejícím třetím majoru sezony. Někdejší světová jednička se stále nedostala do kýžené formy a poprvé v kariéře vynechá tři turnaje velké čtyřky v řadě. Po Masters a US Open nepojede ani na skotské hřiště Royal Troon, jež hostí British Open.

Že jediný major na evropském kontinentu oželí, naznačil Woods už minulý týden během svého turnaje Quicken Loans National v Congressionalu, kde prohlásil, že ačkoli by sám chtěl, neví, jestli letos soutěžního kolotoče vůbec naskočí.

"Chtěl bych hrát, ale nevím, jestli toho budu schopný. Snažím se o to. Každý den trénuji, někdy i dvakrát, třikrát denně. Makám, dokud neodpadnu. Musím trefovat míček za míčkem a nabrat opět golfové svaly,” prohlásil.

Teď je jasno, že jeho návrat neuvidí skotské hřiště Royal Troon, dějiště letošního British Open, což už potvrdila i pořádající R&A.

Ve startovním poli ho nahradí Australan Marcus Fraser. Na místo prvního čekatele na šanci zahrát si prestižní podnik se posune Luke Donald.

Woods nehrál soutěžní turnaj už skoro rok. Naposledy ho fanoušci viděli na hřišti loni v srpnu, pak podstoupil několik operací, z nichž se teď pracně zotavuje.

“Vím, že se stále můžu hrát s nejlepšími hráči. Jen musím být natolik zdravý, abych to mohl dělat pravidelně,” konstatoval Woods.

Letošní 145. ročník British Open startuje 14. července, vítěze by měl poznat 17. července.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení