LPGA narazila v Číně. Zrušila říjnový turnaj v Šanghaji

Reignwood LPGA Classic

Nejen Ladies European Tour musí v této sezóně rušit turnaje. Zatímco evropská túra však trpí především manažersky a ekonomicky, za ztrátou podniku LPGA v Šanghaji je nejspíš politika.

Představitelé LPGA v tomto týdnu vydali prohlášení, v němž hráčkám a také fanouškům oznámili "last minute" zrušení turnaje Alisports LPGA, který se měl konat 5. – 8. října v čínské Šanghaji.

Podle komisionáře LPGA Mika Whana nebyli organizátoři schopní získat povolení od místních orgánů k uspořádání akce.

"Nejsmutnější na tom je, že máme titulárního sponzora, organizátora turnaje, televizní produkci i hostitelské místo připravené to všechno odstartovat," uvedl Whan v prohlášení.

"V Číně však sportovní akce na této úrovni nemohou probíhat bez povolení na více úrovních. A schválení na místní úrovni nám bylo ve finále odepřeno," doplnil.

Proč místní orgány konání turnaje odmítly, Whan neupřesnil. Dodal však: "Tato zpráva je pro nás velkým zklamáním, zejména proto, že přichází jen méně než měsíc před vypuknutím akce."

Čínský turnaj se hrál od roku 2013 v Pekingu pod názvem Reignwood LPGA Classic. Před novou sezónou bylo oznámeno jeho přesunutí do Šanghaje s dotací 2,1 milionu dolarů.

Vítězství měla obhajovat In-Kyung Kim z Jižní Koreje.

Alisports, dceřiná společnost čínské Alibaba group, a LPGA přitom loni s velkou pompou ohlásili desetileté partnerství. Turnaj měl být druhým podnikem podzimního asijského turné LPGA, který se nyní skládá již jen ze šesti turnajů na Novém Zélandu, v Jižní Koreji, na Taiwanu, v Malajsii, Japonsku a Číně, kde se mělo hrát dvakrát.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení