Skvělý Mrůzek došel v paru a na q-school je pátý

Filip Mrůzek

Třetí týden v řadě se musí Filip Mrůzek vypořádávat na turnaji s těžkými deštivými podmínkami, tentokrát to ale zatím na akci první fáze q-school v německém Fleesensee zvládá na výbornou. Po druhém kole, které dohrával ve čtvrtek ráno, je dělený pátý.

Nejprve déšť spláchl Mrůzkovy naděje na D+D REAL Czech Masters, kde neprošel o ránu cutem. V minulém týdnu pak bylo jeho druhé kolo znovu přerušeno a dohrávalo se o den později na Challenge Tour v Anglii, kde cutem neprošel ve speciálním stablefordovém turnaji o bod.

A vydatně prší také v tomto týdnu v Německu, kde jedním ze dvou turnajů začala úvodní fáze letošní kvalifikační školy European Tour. A Mrůzek zatím na turnaji, který před dvěma roky dokonce vyhrál, hraje skvěle.

V prvním kole se dostal dvě rány pod par, což stačilo na dělené 12. místo. V tom druhém startoval v rámci odpoledních flightů, ale jelikož ve Fleesensee od rána vydatně pršelo, svou rundu nestihl dohrát. Hra byla nejprve přerušena kvůli bouřce a následně ukončena pro tmu.

Zpátky na hřiště tak musel český profík ve čtvrtek ráno už v 7:20, dohrávku kola ale zvládl. Díky birdie na své závěrečné devítce došel v paru - v kole zahrál celkem čtyři birdie, dvě bogey a jednoho dabláče - a to je s ohledem na ostatní výsledky skvělé skóre.

Pod par se totiž v těžkých podmínkách dostalo v druhém kole pouhých jedenáct hráčů, alespoň v paru jich došlo dalších sedm z celkového počtu 104 golfistů, kteří v turnaji pokračují. Postup do druhé fáze čeká na ty, kteří skončí nejhůře na děleném 20. místě.

A k tomu má v polovině turnaje Mrůzek nakročeno skvěle. To bohužel neplatí pro další dva Čechy ve startovním poli, kteří už mají šance minimální. Jan Cafourek (+8, T69) i Petr Dědek jr. (+17, T97) skončí svou cestu q-school velmi pravděpodobně hned na začátku.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení