Skvělý závěr posunul Mrůzka do druhé fáze q-school

Filip Mrůzek

Mise splněna! Filip Mrůzek zvolil, jako již tradičně, pro první fázi q-school European Tour německé Fleesensee a udělal dobře. Po lehkém zaváhání ve třetím kole vystřihl v tom finálovém kolo za 69 ran a postoupil do druhé fáze. Se skóre -4 obsadil dělenou osmou příčku.

Mrůzek musel v pátek ráno ještě dohrávat třetí kolo, se kterým se rozloučil dvěma bogey a přidělal si problémy. Pohoršil si totiž na -1 a na nepostupová místa měl najednou náskok pouze dvě rány.

Když pak hned na úvod čtvrtého a finálového kola zapsal bogey na jedničce, vypadl dokonce mimo postupové příčky. Poté se ale rozehrál ke skvělému golfu a nejistotu velmi rychle odehnal.

Do pohody se vrátil berdíkem na dvojce a dalšími třemi birdie na jamkách 4, 6 a 7 se posunul do elitní desítky.

Druhou devítku tak už mohl hrát v klidu, po dalších dvou birdie a stejném počtu bogey ji došel v paru a skóre 69 (-3) bylo na světě.

Postup do druhé fáze kvalifikační školy byl připraven pro hráče na nejhůře děleném 20. místě. Do Španělska tak začátkem listopadu vyrazí i ti, kteří ve Fleesensee dohráli za -1 (T19). Mrůzek tak měl k dobru tři rány,

Další dva Češi, kteří na turnaji startovali, v letošní q-school předčasně skončili. Petr Dědek jr. odstoupil z turnaje už po druhém kole a Jan Cafourek skončil po třetím, když se skóre +12 neprošel cutem.

Vyhrál Fin Miro Veijalainen (-10).

Konečné pořadí turnaje naeznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení