Nové jméno na listině vítězů. Wattel vyhrál KLM Open

Romain Wattel

European Tour si zapsala do listiny vítězů nové jméno. KLM Open v nizozemském Spijku vyhrál Francouz Romain Wattel a připsal si své první vítězství. O jedinou ránu porazil Kanaďana Austina Connellyho. Třetí byla šestice hráčů včetně hvězdy Czech Masters Lee Westwooda.

Při pohledu na Wattelovy letošní výsledky působí jeho vítězství jako blesk z čistého nebe. Jen dvakrát skončil pětadvacetiletý Francouz ve třetí desítce. Cutem sice zejména v první polovině sezóny procházel, ale většinou to byly tisíce, maximálně desetitisíce eur, které inkasoval.

A teď najednou 300 000 euro za vítězství. Přitom Wattel přijel do Holandska až jako 130. hráč Race to Dubai. A teď odjíždí jako 55. hráč pořadí s jistou kartou na European Tour i na další sezónu.

Rodák z Montpellieru vyhrál svůj první turnaj na ET při svém 189. startu. Dosud skončil jen 25krát v TOP 10. Naposledy loni na BMW PGA Championship.

"Abych byl upřímný, než jsem přijel na tento turnaj, hrál jsem špatně. Ještě minulý týden jsem se svou hrou dost bojoval," přiznal čerstvý vítěz KLM Open. "Jsem šťastný, jak jsem tady hrál. Byl to opravdu příjemný víkend," dodal.

Wattel také prozradil, co jeho hru nejvíce limitovalo. "V posledních dvou letech jsem opravdu špatně puttoval. Přitom si myslím, že celkově jsem v tomhle dobrý, ale poslední dva roky pro mě byly těžké."

KLM Open mělo pořádně dramatický závěr. Aspirantů na titul bylo mnoho. Všichni hráči v TOP 10 se vměstnali do tří ran rozdílu.

Z první pozice šel do finále Thajec Kiradech Aphibarnrat, a bylo by mu stačilo zahrát jen -1, aby se včele udržel, ale jako jediný ze špičky zahrál nad par (+2) a to ho stálo lepší výsledek. Výhru daroval Wattelovi dvěma dabláči na 15. a 18. jamce.

Wattel šel do závěrečného kola z druhé pozice. Zahrál v něm 69 ran, když dal čtyři birdie a dvě bogey. Poslední na jedenáctce. Pak již hrál opatrněji a sedm jamek v paru za sebou se nakonec ukázalo jako vítězná strategie.

Výborný finiš předvedl teprve dvacetiletý Kanaďan Connelly. Skvělým čtvrtým kolem za 66 ran se nakonec vyšvihl těsně za vítěze a bral odměnu za druhé místo.

Konečné výsledky turnaje zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení