Leishman není jako Spieth, vedení o 5 ran neztratil

Marc Leishman

Solidní formu našel v play-off FedEx Cupu Australan Marc Leishman. Ten sice neprošel cutem na úvodním turnaji The Northern Trust, ale poté skončil třetí na Dell Technologies Championship a nyní ovládl BMW Championship. Do finále v Atlantě tak jde jako jeden z favoritů.

Konkrétně jako čtyřka pořadí FedEx Cupu, když elitní pětice má každý rok v East Lake svůj osud pouze ve svých rukou. Stačí zvítězit a triumf v play-off spojený s odměnou 10 milionů dolarů vám nikdo nevezme.

Ve stejné pozici jako Leishman jsou letos Jordan Spieth (1.), Justin Thomas (2.), Dustin Johnson (3.) a Jon Rahm (5.).

Leishman přitom nepřipustil stejný kolaps, jaký prožil před třemi týdny na Northern Trust Jordan Spieth. Také ten vedl po třech kolech o pět ran, nakonec ale podlehl v play-off Dustinu Johnsonovi.

To Australan, který si letos připsal už druhé vítězství po březnovém triumfu na Arnold Palmer Invitational, dal soupeřům "čuchnout" nejblíže na dvě rány. Více si je k tělu nepřipustil a díky třem birdie na posledních čtyřech jamkách vyhrál se skóre -23 o pět ran.

"Byl to pro mě skvělý den. I díky tomu, že jsem tu měl svou rodinu," zářil štěstím šampion, který si připsal vítězství stylem start-cíl.

Na děleném 2. místě skončili Rickie Fowler a Justin Rose. O další dvě rány na čtvrtém místě pak se skóre -16 dohrál Jason Day. Fowler jede do Atlanty jako šestý muž pořadí FedEx Cupu, Rose osmý a Day patnáctý.

Do East Lake na vyvrcholení celého ročníku PGA Tour naopak neodcestují Phil Mickelson, Henrik Stenson, Ian Poulter nebo obhájce loňského vítězství Rory McIlroy.

Ten nyní už pouze odehraje začátkem října skotský Alfred Dunhill Links Championship a poté si dá tříměsíční pauzu od golfu. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení