Mickelsonovi chyběla k finále FedEx Cupu jediná rána

Phil Mickelson

Jak daleko byl Phil Mickelson od účasti na letošním TOUR Championship zámořské PGA Tour? S trochou nadsázky pouhé centimetry. Právě ty chyběly v neděli odpoledne Leftymu při jeho pokusu o chip-in do eaglu na poslední jamce BMW Championship.

Kdyby se v tu chvíli míček zastavil o tyč a spadl do jamky, mohl se Phil chystat na velké finále play-off FedEx Cupu, které se bude hrát v tomto týdnu v Atlantě. Místo toho má týden volno před Presidents Cupem.

"Je to trochu smůla, dnes jsem ale nezahrál nejlepší výsledek. Měl jsem trochu divokou úvodní devítku, ale kdyby tam ten chip na osmnáctce spadnul, stačilo by to. Chyběla mi rána," litoval po dohrání Mickelson.

Ten moc dobře věděl, že o finále FedEx Cupu nepřišel pouze na posledním greenu a vlastně ani v úvodu finálového kola, do kterého vstoupil třemi bogey na úvodních devíti jamkách.

Stačilo zahrát o něco lépe na kterémkoliv z předchozích turnajů. Během celého roku si sice pochvaloval zlepšenou hru, ale za celý rok si připsal pouze pět umístění v TOP 10 a na vítězství čeká i nadále od The Open 2013.

"Měl jsem vyrovnaný, solidní rok, než jsem přijel na British. Celkově jsem ale neměl moc vysokých umístění. Cítím, že jsem konečně začal hrát dobře na to, abych mohl hrát o vítězství," věří zkušený Američan.

Ten se na TOUR Championship nekvalifikoval potřetí za poslední čtyři roky. Letos skončil na 34. místě, když do East Lake prošlo pouze třicet nejlepších hráčů celé sezony. Neuspěli také mimo jiné Rory McIlroy, Henrik Stenson nebo Ian Poulter.

"Je to pro mě zklamání, ale líbí se mi, že konečně začínám hrát dobře. Možná přidám nějaké další akce," dodal Mickelson, který má v plánu vyrazit v říjnu na turnaj WGC-HSBC Champions v Číně.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení