Garcia zastavil hru na 20 minut, dva dropy ho zachránily

Sergio Garcia

Určitě si pamatujete, jak Jordan Spieth koncem července na US Open potřeboval více než dvacet minut na vyřešení situace, díky které zachránil bogey a nakonec si došel pro titul. Tak něco podobného v neděli předvedl na BMW Championship Sergio Garcia.

V jeho případě sice nešlo o vítězství na majoru, ale i tak se hrálo o hodně. Garcia potřeboval skončit co nejlépe, aby se posunul do elitní třicítky pořadí FedEx Cupu a vybojoval si start na TOUR Championship v Atlantě. Díky senzační záchraně paru na poslední jamce se mu to podařilo.

Co se ale vlastně stalo?

Garcia svou druhou ranou skončil na pětiparové 18 ve vodní překážce přímo mezi kameny. Zdálo se, že nic jiného než drop a jedna trestná rána nepřipadají v úvahu. Omyl. Garcia sice dropoval, ale beztrestně!

Nechal si totiž zavolat rozhodčího, kterým byl Stephen Cox, a po několikaminutovém řešení celé situace našel východisko, díky kterému získal beztrestnou úlevu.

Rozhodl se totiž hrát proti kameni, zády k jamce, s cílem skončit odrazem na greenu. Jenže v tu chvíli mu při švihu vadila tribuna, v tom okamžiku "dočasná nepohyblivá závada".

"Pokud bych měl dobrý kontakt, tak by se míček mohl odrazit a skončit na tribuně za greenem. Začali jsme se na to tak dívat takto," objasnil Garcia po dohrání, jakým způsobem využil pravidla ve svůj prospěch.

Stejně jako Spieth ani Garcia nenašel pochopení u některých fanoušků. On ale má ve všem jasno: "Samozřejmě, kterýkoliv jiný den, když tu tribuna není, jste v překážce a můžete to tak zahrát, pokud chcete."

"Ale jelikož tu tribuna byla, a máme taková pravidla, tak jsem si mohl vzít úlevu," dodal Garcia, který následně po dvou neúspěšných dropech míček umístil na místo ve vodní překážce, odkud mohl hrát směrem ke greenu.

Tím ale ještě vše neskončilo. Garcia totiž i svou třetí ránu zahrál přímo do tribuny, a tak následoval další beztrestný drop pro čtvrtou ránu. Tu poslal Španěl na dva metry k jamce a putt do paru proměnil.

Díky tomu došel finálové kolo za 69 ran (-2) a celkově obsadil se skóre -11 dělenou 12. příčku. V pořadí FedEx Cupu se tak posunul z nepostupového 34. místa na postupovou 25. pozici a v tomto týdnu bude v East Lake bojovat s dalšími 29 hráči mimo jiné o odměnu ve výši 10 000 000 dolarů.

A co řekl Garciův spoluhráč Phil Mickelson, který naopak o jedinou ránu do Atlanty nepostoupil? "Myslel jsem na to, že tohle moji spoluhráči většinou zažívají se mnou. Tak jsem byl jednou na druhé straně."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení