Všechno nebo nic. Matušův boj o Challenge Tour jde do finále

Stanislav Matuš

Dvacet turnajů má za sebou letošní ročník Pro Golf Tour, zbývá tak odehrát ten poslední. S napětím ho očekávají také čeští fanoušci, palce totiž drží Stanislavu Matušovi, který stále drží pozici, zajišťující plnou kartu na Challenge Tour v příští sezoně.

Matušova pozice před Castanea Resort Championship 2017 je velmi dobrá, nic jistého ale zatím nemá. V pořadí Order of Merit drží pátou pozici a pokud ji udrží, zahraje si v příštím roce Challenge Tour.

A možná si může ještě o příčku pohoršit.

Na satelitních sériích je sice připraveno každoročně pět karet na Challenge Tour, Pro Golf Tour ale letos vyslala do golfového světa zdá se hvězdu, která jí přihraje ještě jednu kartu navíc.

Ano, mluvíme o Němci Nicolaii von Dellingshausenovi.

Ten díky tomu, že letos vyhrál už tři turnaj Pro Golf Tour, zamířil rovnou o úroveň výše. A tam září. Ze čtyř turnajů neprošel jedinkrát cutem a na zbylých třech akcích skončil jedenáctý, desátý a druhý.

Díky tomu se v pořadí Order of Merit posunul už na 56. příčku, a pokud skončí do sedmdesátého místa, získá ještě lepší kategorii karty na Challenge Tour, než jako by mu zajistila Pro Golf Tour. A ta tak získá kartu i pro šestého hráče svého Order of Merit.

Dellingshausen navíc hraje skvěle i v tomto týdnu v Kazachstánu, kde byl po třech kolech dělený šestý...

A tak mohou být hráči na špici pořadí Pro Golf Tour trochu klidnější a ti, kteří se je naopak pokusí sesadit z postupových příček, motivovanější.

Tím, že je na 99,9 procent ve hře karta navíc, má ve spojení s vyšším prize mony seriálového šampionátu (celkem 50 000 eur a 7800 pro vítěze) šanci ještě stále i 14. hráč Order of Merit Němec Hinrich Arkenau.

Bude to v německém Adendorfu od pondělí 25. září do středy 27. září dramatická podívaná. Bude mít pro český golf šťastný konec?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení