Aféry Woodse neničí. Amerika ho stále zbožňuje

Tiger Woods

Tiger Woods se může propadat stále hlouběji do svých problémů, ve Spojených státech však nepřestane být nikdy vyzdvihován. Jeho výlučnost mezi hráči se začala znovu přetřásat s blížícím se Presidents Cupem, kde bude opět plnit roli kapitánova asistenta v týmu USA.

Naposledy si v této roli vyloženě liboval během loňského Ryder Cupu v Hazeltine, kde pomohl Američanům porazit Evropu. Teď si od něho slibuje zásadní přínos i Steve Stricker, který povede tým USA do boje proti mezinárodnímu týmu bez hráčů z Evropy v New Jersey.

Když Woods na turnajích sám dominoval, byl bez diskusí hráčem, který uměl soupeře nejvíce zastrašit. Nyní po čtyřech letech od jeho posledního vítězství, kdy se snaží zatím marně vyhrabat ze svých zdravotních a osobních problémů, ho přesto jeho aura stále obklopuje.

"Když je Woods v týmu, je tým výjimečnější, klidnější a mnohem silnější. Woods je pro něj vším," hodnotí jeho přínos Jim Mackay, dlouholetý caddie Phila Mickelsona, který nyní pracuje jako reportér pro NBC.

"On vás nakopne. Když hráčovi něco pošeptá do ucha, bude to moment, na který ten chlapec nikdy nezapomene. Zvlášť poté, co ho většina z týmu v posledních letech skoro neviděla," dodal Mackay.

Ve stejném diskusním panelu pro zámořský Golf Channel se takto o Woodsovi vyjadřoval i analytik stanice Brandel Chamblee.

"Kdysi byl zvyklý lidi psychicky ničit. Nyní je tam proto, aby je naopak pozvedl. A je pravděpodobné, že je v obojím stejně dobrý. Ví dobře, jak morálku lidí zdeptat i nabudit," uvedl.

"S Tigerem můžete mluvit o hře, ale i o jejích mentálních aspektech. Zdá se, že rozumí věcem, o kterých ostatní vůbec netuší. Myslím si, že role, do které se v golfu posunul, je úžasná," dodal Chamblee.

Zatím však nikdo nepochybuje o tom, že Woods by si svou roli stále představoval jako hráč. Podle mnohých odborníků ho však v golfu čeká zářivá budoucnost i bez holí a bagu po boku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení