McIlroy chce jednu World Tour. Je to prý nevyhnutelné

Rory McIlroy

Rory McIlroy přišel se zajímavou vizí o budoucnosti vrcholných profesionálních soutěží. Podle něj je potřeba spojit PGA Tour s European Tour. Čtyřnásobný vítěz majoru dokonce predikuje, že se tak i v budoucnu nevyhnutelně stane.

Mít dvě profesionální túry, které spolu soupeří, je podle McIlroye kontraproduktivní. Osmadvacetiletý šampion uvedl, že cesta, jak dosáhnout jednotné soutěže, je, že by PGA Tour koupila European Tour.

"Bude tu jedna World Tour. Směřuje to k tomu a jednoho dne se to musí stát," prohlásil Rory pro golfový podcast No Laying Up.

"Mít tolik jednotlivých Tour, každá se svými turnaji a tolika termíny, to je kontraproduktivní. V dnešní době se všechno propojuje," řekl loňský vítěz FedEx Cupu.

Tomu se ale letos na PGA Tour nedařilo, a tak si ještě před plánovanou dlouhou zdravotní pauzou odskočí ke dvěma turnajům na European Tour, které je také členem.

McIlroy vidí inspiraci v profesionálním tenise, který má jednotnou světovou túru. "Pokud by PGA Tour koupila European Tour, mohli bychom tu mít 12 velkých světových turnajů a k tomu majory. Prostě tak trochu jako v tenise."

Vítěz shodně 13 turnajů na PGA Tour a 13 turnajů na European Tour měl letos špatnou sezónu hlavně vinou zranění žeber a jeho následků, se kterými se prý stále potýká.

Nejprve ohlásil dlouhou pauzu k doléčení, ale když se neprobojoval do finále FedEx Cupu, potvrdil svou účast ještě na British Masters a Alfred Dunhill Links Championship v následujícím měsíci.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení