Woods opět hlásí pokrok. Ale neví, jaký bude mít švih

Tiger Woods

Po krizových měsících plných skandálů pokračuje Tiger Woods v oznamování dobrých zpráv. Nově na svém webu blogoval o svém pokroku. I když prý stále není blízko návratu k soutěžnímu golfu, zaznamenal v poslední době značný progres.

Jednačtyřicetiletý Woods se zotavuje z dubnové čtvrté operace zad. Ve svém posledním vyjádření ke svému zdravotnímu stavu nešetří optimismem ohledně procesu své rehabilitace.

"Je skvělé, že už nežiji v bolestech. Spím mnohem lépe, protože již necítím žádnou bolest od nervů v nohách. To dělá obrovský rozdíl," oznámil v pátek světu.

V srpnu Woods ukázal video, ve kterém ukazuje, jak je opět připraven aspoň trénovat chipy a pitche. Aktualizace o měsíc později už hovoří o tom, že své rány prodloužil na 60 yardů. Zmínil také, že si zasoutěžil v puttování s Justinem Thomasem a Rickiem Fowlerem.

"Začal jsem odpalovat míčky trochu dál. Zatím to není plným švihem, ale pokračuji v tom každý den," referoval Woods.

"Trénuji šest dní v týdnu. Střídám běžecký pás, kolo, plavání i posilovnu dvakrát denně. Vrací se mi svalová hmota, ale ještě nejsem v golfové formě. To ještě nějaký čas potrvá," uvedl čtrnáctinásobný major šampion.

O časovém rozmezí svého návratu zatím stále nepřemýšlí. Neví prý zatím ani, jaký typ švihu bude moci používat.

"Máme šest měsíců staré rentgenové snímky. Až můj chirurg usoudí, že je čas na nové, řekne mi, jakým způsobem se budu moci pohybovat. Musím být chytrý. Ještě nevím, jak budu moci švihat. Musím čekat, kam mě moje tělo pustí. Zatím to nevím. Budu poslouchat své doktory a pomalu pokračovat dál," napsal Woods.

Toho teď čeká především další role asistenta kapitána výběru USA. Po loňském úspěchu na Ryder Cupu bude pomáhat Stevu Strickerovi v nadcházejícím Presidents Cupu proti výběru světa. A nikdo nepochybuje o tom, že Woods bude svému týmu opět maximálně prospěšný.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení