Pieters představil svůj turnaj, jmenuje se Belgian Knockout

Belgian Knockout

Belgie po osmnácti letech uvidí turnaj European Tour. A může za to děkovat Thomasi Pietersovi, jehož zářivou profesionální kariéru nastartovalo vítězství na D+D REAL Czech Masters před dvěma lety. Právě on a jeho tým stojí za akcí Belgian Knockout.

Ta se uskuteční poprvé od 17. do 20. května příštího roku na hřišti Rinkven. A naváže na historii Belgian Open, která se začala psát v roce 1910. Skončila ale v roce 2000, kdy se posledním šampionem turnaje stal Lee Westwood, další hvězda turnaje z Albatrossu.

Sedmadvacetiletý Pieters si se svým týmem PietersProduction připravil pro hráče i fanoušky nový formát turnaje, do kterého vstoupí 144 hráčů. Ty se v úvodních dvou kolech střetnou tradičně na rány s tím, že cutem do víkendu projde 64 nejlepších. Přesně.

Proč přesně, a ne pouze dělená místa?

Protože o víkendu už půjde o "knockout", tedy systém pavouka, ve kterém se bude hrát jeden na jednoho. A to vždy na devět jamek a na rány, v případě stejného skóre se půjde do play-off.

V sobotu se odehrají první tři kola o 64, 32 a 16 hráčích. Do neděle tak projde jen osm nejlepších, kteří se nejprve střetnou ve čtvrtfinále, čtyři nejlepší následně v semifinále a vítěz vzejde z velkého finále.

Podobné hybridní formáty turnajů se stávají stále populárnější a nacházejí si stále více cestu do kalendáře nejen European Tour, ale třeba i Challenge Tour. Vše podporuje snaha šéfa ET Keitha Pelleyho golf stále více popularizovat a dělat ho akčnějším.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení