Matuš začal finále dobře, jeho soupeři však vedou

Stanislav Matuš

Tohle vypadá na drama do posledního puttu. Stanislav Matuš sice vstoupil do finálového turnaje Pro Golf Tour velmi dobře a díky kolu za mínus čtyři je na děleném 7. místě, jeho pronásledovatelé v boji o kartu na Challenge Tour jsou na tom ale ještě lépe.

Pomyslné i faktické karty na Castanea Resort Championship jsou rozdané jasně. Kdo bude po turnaji v pořadí Order of Merit do šestého místa, ten se může těšit v příštím roce na Challenge Tour. Matuš zatím drží páté "postupové" místo. Jisté ho ale ještě nemá.

A po 1. kole turnaje v Adendorfu musí i on na dálku děkovat šampionovi letošního ročníku Němci Nicoalii von Dellingshausenovi. Ten už září na Challenge Tour, kde si sám uhraje kartu lepší kategorie, díky čemuž se dostane i na šestého v pořadí Order of Merit a nikoliv pouze na TOP 5.

Matuš sice zahrál v pondělí dobře - díky pěti birdie a jedinému bogey z toho bylo kolo za 68 ran (-4), znervózňovat ho ale musí hráči na samé špici leaderboardu. Tři z nich jsou totiž ti, kteří se pokoušejí dostat mezi nejlepších šest hráčů Order of Merit.

Mezi nimi už je šestý německý amatér Max Schmitt, který se skóre -8 dělí první místo s krajanem Jonasem Kolbingem.

Dělený třetí (-6) je navíc Skot Chris Robb. Ten společně s Kolbingem se mohou dostat před Matuše pouze v případě vítězství, Schmittovi by stačila bedna v případě, že Matuš skončí za ním.

Za vítězství se totiž na poslední turnaji rozdává 7800 eur, místo tradičních 5000. Za druhé místo se vyplácí 4680 eur, za třetí 3120. Stále je tak o co hrát, více opět napoví úterní druhé kolo.

Na turnaji startuje také Filip Mrůzek, tomu se ale první kolo, které odpoledne přerušila na zhruba 40 minut bouřka, nevydařilo. Zahrál jediné birdie, dvě bogey, na osmnáctce dabláče (byla to pro něho devátá jamka kola) a se skóre +3 dělí až 55. pozici.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení