Woods kritizuje Trumpa. Sestry Kordovy se ho zastávají

Donald Trump

Spor prezidenta USA s americkými sportovci už prorostl i do světa golfu. Dosud se mělo za to, že golfisté jsou, na rozdíl od hráčů amerického fotbalu či basketbalu, na straně Donalda Trumpa. Poslední události ale názorově rozdělují i svět fairwayí a greenů.

Z původně osamoceného protestu bývalé hvězdy San Francisca Colina Kaepernicka proti policejnímu násilí na černošském obyvatelstvu, který dosud následovali pouze jednotlivci, se v neděli stala masová záležitost.

Stalo se tak poté, co Trump nazval protestující hráče "zk****syny", protože podle něj znevažují americkou hymnu a vlajku.

A majitele klubů vyzval, aby je propustili.

Následkem toho se gesto klečení pří americké hymně posunulo z původního významu také k vyjádření odmítavého postoje proti prezidentovi. V neděli klečelo při hymně přes 200 hráčů NFL.

Stranou nezůstali ani golfisté. Za "kneeling protest" se postavil především vítěz z PGA Tour Peter Malnati, který ho nepovažuje za urážku. Hráči mají právo nesouhlasit s tím, jak si americké symboly vykládá jistá část společnosti. O to prý v protestu jde, nikoliv o snahu znevažovat.

"Ti, kdo při hymně klečí, neukazují nedostatek respektu k národním symbolům a k těm, kteří za ně padli. Ti, kteří klečí, ukazují, že se jako národ nechováme tak, že máme hodnoty, které ty symboly představují, opravdu v úctě," postoval Malnati na Tweitteru.

"Co jsou ty 'Americké hodnoty' za které tak bojujete,“ ptal se provokativně ve statusu u svého příspěvku. Byla to reakce na to, že se objevila řada prominentních profesionálů, kteří svým retweetem či lajkem Trumpovy výroky o neúctě k vlajce a hymně podpořili.

Mezi těmi, kteří si myslí, že protestující znevažují americké symboly, jsou mimo jiné Davis Love III., Ryan Palmer, Paula Creamer, Brittany Lincicome, Hunter Mahan, William McGirt nebo obě sestry Kordovy.

Mezi velké postavy golfu, které Trumpa dlouhodobě podporují, patří i John Daly, hvězda D+D Real Czech Masters.

Proti nim stojí naopak Cheyenne Woods, neteř Tigera Woodse. Protestující sportovce podpořil také další šampion z PGA Tour Paul Goydos, který mimo jiné prohlásil, že "Trumpovy výroky jsou hluboko pod úrovní úřadu prezidenta Spojených států".

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení