Další konec spojení hráč-kedík. Williams končí u Scotta

Adam Scott a Steve Williams

Co mají společného Phil Mickelson, Rory McIlroy, Jason Day a Adam Scott? Všichni čtyři se letos rozhodli uskončit dlouholeté spolupráce se svými kedíky. Zatímco první tři už mají na bagu někoho jiného, u Scotta dojde ke změně až od příštího roku.

Prozradil to Steve Williams, který populárnímu Australanovi nosil hole v posledních sedmi letech. V posledních sezonách mu ale nosil hole pouze na největších akcích, což už neplatilo ani na letošním PGA Championship.

Na tom kedil Scottovi jeho druhý kedík David Clarke, který alternuje na méně sledovaných akcích. Byl ale u obou dvou posledních Australanových vítězství na PGA Tour, která přišla za sebou loni na jaře na Floridě.

"Už nebudu Adamův caddie v příštím roce. Chce se vrátit ke kedíkovi na plný úvazek. V posledních dvou sezonách měl dva kedíky, v příští sezoně se ale chce vrátit pouze k jednomu," prozradil Williams, který získal s Tigerem Woodsem 13 z jeho 14 major titulů, pro New Zealand Herald.

Právě na Novém Zélandu si Williams v tomto týdnu odbude premiéru coby kedík na ženském turnaji, když bude jako lokální caddie na New Zealand Open nosit hole Američance Danielle Kang, která letos vyhrála KPMG Women's PGA Championship.

Ve zbytku roku se ještě dvakrát ukáže po boku Scotta na akcích v Číně. Nejprve se společně ukáží na premiérovém CJ Cupu v Jižní Koreji a jejich derniérou dost možná bude WGC-HSBC Champions v Číně. V tomto týdnu bude Scottovi nosit hole na Presidents Cupu Clarke.

Scottova nutnost změny se dá pochopit. Letos si nepřipsal jediné vítězství, jeho nejlepším výsledkem je dělené šesté místo na The Players a ve světovém žebříčku klesl už na 22. pozici. V play-off FedEx Cupu skončil na druhém turnaji Dell Technologies Championship.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení