Matuš je dělený třetí a jde si pro kartu na Challenge Tour

Stanislav Matuš

Velmi blízko k zisku karty na Challenge Tour pro příští sezonu je před finálovým kolem šampionátu Pro Golf Tour český profesionál Stanislav Matuš. Přesto ještě nemá vyhráno, i přes dělené třetí místo je zde stále jedna varianta, která by Matuše stála kartu.

Matuš zvládl druhé kolo podobně jako to první - velmi dobře. Své skóre především díky první devítce, do které vstoupil eaglem na desítce, vylepšil o tři rány. V druhé polovině kola vše kontroloval devíti pary a s celkovými sedmi ranami pod par je dělený třetí.

A to je pozice, která by mu zajistila, že v konečném pořadí Order of Merit série skončí minimálně do šestého místa. Získal by tak kartu na Challenge Tour pro příští sezonu a splnil by si svůj cíl pro rok 2017.

Pokud by ale ve středu ve finálovém kole zaváhal, reálně by z elitní šestice mohl vypadnout. Oba hráči, kteří jsou momentálně v leaderboardu nad ním, totiž patří mezi ty, kteří ho na pátém místě Order of Merit nahánějí.

Vede německý amatér Max Schmitt (-12), druhý je jeho krajan a profesionál Jonas Kolbing. Schmitt je v Order of Merit šestý o necelých 1200 bodů za Matušem, Kolbing třináctý se ztrátou 6671,35 bodů.

Co se tedy nesmí stát, aby Matuš o kartu přišel?

Základní podmínkou je, že Kolbing nesmí vyhrát. Pokud se tak nestane, má Matuš na 99,9 procent kartu na Challenge Tour jistou a nemuselo by ho ani mrzet, že se před něho dostane na páté místo Schmitt.

Pokud ale Kolbing vyhraje a získá 7800 bodů za vítězství, musí Matuš získat alespoň 1129 bodů, aby se před Němcem v pořadí udržel. A k tomu potřebuje skončit nejhůře samostatný desátý nebo dělit 10. pozici s maximálně jedním dalším hráčem.

Nezbývá než doufat, že se nic z toho nestane a žádný katastrofický scénář pro Stanislava Matuše nenastane. Pokud bude pokračovat v dosavadních výkonech, bát se toho není proč.

Průběžné pořadí turnaje naleznte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení