Presidents Cup se bude hrát v roce 2019 až v prosinci

Presidents Cup

Změny v tradičním golfovém kalendáři se v roce 2019 nedotknou pouze velkých turnajů. Netradiční termín čeká také na Presidents Cup, který se přesune z přelomu září a října na polovinu prosince. Hrát se totiž bude v Austrálii.

A v Austrálii vrcholí golfové léto právě v listopadu a prosinci. V listopadu se pak tradičně hrají Australian Open a Australian PGA Championship, Presidents Cup tak naváže na ně v termínu od 12. do 15. prosince. 

Není to nic až tak nečekaného. Když se souboj USA s výběrem světa bez hráčů z Evropy konal v Austrálii naposledy (2011), hrálo se v polovině listopadu. Při první australské zastávce (1998) pak dokonce v prosinci.

"Austrálie se v minulosti ukázala jako skvělý hostitel Presidents Cupu. Neočekáváme nic menšího, než prvotřídní hospitality a vřelé přijetí pro naše fanoušky, hráče, jejich rodiny a naše hosty," vzkázal Matt Kamienski, výkonný ředitel PGA Tour. Hrát se bude opět v Melbourne.

Kdo bude obhajovat vítězství, zatím není jasné. Letošní ročník se totiž koná v tomto týdnu v New Jersey, velkými favority jsou ale domácí Američané, kteří ovládli devět z dosavadních jedenácti klání.

Jediný úspěch světa přišel v roce 1998, tedy při prvním zavítání Presidents Cupu do Austrálie. V roce 2003 pak souboj, který zatím nedosahuje prestiže Ryder Cupu, skončil v Jižní Africe nerozhodně 17:17.

V roce 2019 to nebude jediná novinka v tradičním kalendáři turnajů. Překopaný bude prakticky celý ročník PGA Tour, když hlavními změnami jsou přesun The Players do března, PGA Championship se bude hrát v květnu a FedEx Cup bude vrcholit o pár týdnů dříve.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení