Matuš skončil druhý a došel si pro kartu na Challenge Tour!

Stanislav Matuš

Loňský nezdar z finálového turnaje Pro Golf Tour Stanislav Matuš nezopakoval a došel si pro kartu na Challenge Tour pro příští sezonu. Musí ale děkovat Němci Nicolaii von Dellingshausenovi, díky kterému se na Pro Golf Tour hrálo o kartu navíc. A právě tu získal Matuš.

Původně bylo ve hře karet pět pro nejlepších pět hráčů Order of Merit. Dellingshausen se ale díky třem vítězstvím probojoval na Challenge Tour už letos, a na druhé evropské lize hraje tak dobře, že už má jistou kartu vyšší kategorie, než jakou by mu zajistila Pro Golf Tour.

A tak se jeho první místo v pořadí do karetních počtů nepočítá, což dělá největší radost hráči, který skončil šestý. A tím je po závěrečném turnaji sezony právě Matuš, který tak dokázal to, co před ním z českých hráčů pouze Marek Nový v roce 2012 - získat plnou kartu na Challenge Tour.

Ve středu přitom o šesté postupové místo ještě mohl přijít, postupně mu ale odpadávali soupeři, kteří měli poslední zbytky teoretické naděje. Nakonec za sebou nechal jak Němce Jonase Kolbinga, tak jeho krajana Maxmiliana Laiera. Ostatní byli ze hry už po dvou kolech.

Do toho finálového vstoupil Matuš čtyřmi pary, po kterých si připsal klíčové tři berdíky na uklidnění na jamkách 5, 8 a 9. Když pak upsal další ránu na čtrnáctce, posunul se se skóre -11 už na dělené druhé místo, na kterém také turnaj dohrál.

Na své konto si díky tomu připsal 3900 bodů, a i když si s celkovým ziskem 22 058.29 bodů pohoršil z pátého na šesté místo Order of Merit, mohl začít slavit. A s ním i český golf, který bude mít minimálně v příštím roce hráče s plným statusem na Challenge Tour.

Z vítězství se radoval německý amatér Max Schmitt, který byl před turnajem v pořadí Order of Merit šestý. Nakonec se vyhoupl na druhé místo, a to i přesto, že odehrál jen deset turnajů, tedy ani ne polovinu z celé sezony, která nabídla 21 podniků.

Navíc se pro Schmitta jednalo o třetí vítězství v sezoně, takže stejně jako Dellingshausen nemusí čekat na příští sezonu a může si na Challenge Tour zahrát už letos.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Konečné pořadí Order of Merit naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení