Smrt na golfu. Schovat se pod stromem nebyl dobrý nápad

Golfové hřiště

Ačkoliv na každém hřišti visí cedule, že v případě bouřky je hraní golfu životu nebezpečné, jen velmi zřídka se doslechneme, že někdo při hře opravdu zemřel. Nyní tato smutná zpráva opravdu dorazila z anglického Ipswiche.

Obětí počasí se stal čtyři dny poté, co do něj uhodil blesk, šedesátiletý IT specialista Philip Shard. Jakou udělal chybu? Schoval se pod strom před krupobitím. Zhrouceného ho našel jeho parťák Brian Goldsmith.

Pár začal hrát za slunného počasí v 9:30 dopoledne ve Fynn Valley Golf Clubu nedaleko Ipswiche v hrabství Suffolk. Zhruba o 75 minut později se ale počasí rapidně zhoršilo. V té době byli oba spoluhráči na opačných stranách fairwaye páté jamky, a chystali se hrát na green.

Goldsmith přerušil hru, aby si oblékl nepromokavý oblek. Déšť se měnil v krupobití, začaly první hromy a blesky.

"Byl jsem už na greenu, když jsem viděl Philipa, jak se také obléká do nepromokavého, zatímco krupobití zesilovalo,“ citoval Goldsmitha úterní The Telegraph.

"Šel jsem za ním zpět, ale někam se ztratil. Když jsem se vracel okolo greenu, uslyšel jsem sérii hromů a blesků. Předpokládal jsem, že se Philip někam schoval před kroupami. Pokračoval jsem dál k řadě stromů a našel ho pod velkým jehličnanem v bezvědomí,“ popsal Goldsmith tragický sled událostí.

Pak utíkal ke klubovému karavanu najít někoho, kdo přivolá sanitku. Dva lidé se s ním vrátili na místo, kde se pokoušeli Sharda oživit i za pomocí defibrilátoru, než přijela pomoc. Jeho vozík přitom stál vedle greenu. Bylo jasné, že se Shard běžel pod strom schovat.

O čtyři dny později zemřel v rodinném kruhu na nemocničním lůžku. Příčinou smrti byla mozková hypoxie, tedy nedostatek kyslíku v mozku, způsobená zásahem blesku. Dvojnásobný otec a čtyřnásobný dědeček byl členem Fynn Valley pouhé dva měsíce.

"Všichni v klubu jsou zděšeni z toho, co se stalo. Je to strašlivé. Naše myšlenky jsou s jeho rodinou," uvedl majitel a sekretář klubu Tony Tyrrell. Řekl také, že klub zpřísní varování a podnikne kroky k tomu, aby byla hra pokaždé přerušena již při prvních náznacích blížící se bouřky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení