Woods před Presidents Cupem: Vybíráme z lepších hráčů

Tiger Woods

Úchvatné výhledy na dolní Manhattan či Sochu svobody čekají na hráče v nadcházejícím Presidents Cupu. A Tiger Woods se zamýšlí nad tím, proč i v těchto kulisách, stejně jako po celou poslední dekádu, bude favoritem opět jeho tým.

Letošní asistent kapitána Steva Strickera to vidí jasně. USA mají oproti zbytku světa (kromě Evropy) mnohem víc kde brát. To je podle Woodse hlavní důvod americké dominance.

"Celkově máme mnohem hlubší možnosti, z čeho vybírat. Od prvního místa na soupisce po dvanácté," uvedl osminásobný účastník bienálního klání (1998 – 2013).

"Když musí hrát každý, neskryjete, že má někdo slabší formu, nebo zranění. Může se stát cokoliv, ale když musíte hrát každý den, odhalíte se," upozorňuje Woods na fakt, že v takovém případě hraje vyrovnanost amerického kádru velkou roli.

Konkrétní případ? Nejhorším mužem týmu Steva Strickera ve světovém žebříčku je 30. Phil Mickelson. S tím velmi kontrastuje, že dva žebříčkově nejhorší hráči mezinárodního týmu Nicka Price jsou 60. Emiliano Grillo a 68. Anirban Lahiri.

Zatímco Ryder Cup má celkově 28 duelů, přičemž během jedné ze tří her (foursomy, fourbally a singly) sedí čtyři hráči, v Presidents Cupu bylo v letech 2003 – 2013 celkově 34 zápasů a čtyři hráči nehráli během celého turnaje.

Price proto v uplynulých letech úspěšně lobboval pro změnu systému, když se počet soubojů zmenšil na 30. To podle Woodse vedlo k těsnějšímu výsledku v roce 2015, kdy americký tým vyhrál o jediný bod.

"To, co Price prosadil, vedlo k mnohem zajímavějšímu průběhu. Pokaždé, když se hraje o méně bodů, je průběžný stav méně kolísavý. A tím zároveň potřebujete i méně bodů k tomu, abyste vyhráli pohár," vypočítával Woods.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení