Woods přiznal: Nevím, jestli ještě někdy budu hrát soutěžní golf

Tiger Woods a Steve Stricker

Tiger Woods poprvé veřejně vystoupil od svého posledního turnaje v Dubaji, ze kterého musel začátkem února odstoupit pro bolest zad. A přiznal to, čeho se začíná bát celý golfový svět - že už se možná nikdy kvůli zdravotním problémům neobjeví v soutěžním klání.

Během tiskové konference před letošním Presidents Cupem Tiger přiznal, že je to jeden ze scénářů, který se mu honí v hlavě s ohledem na jeho budoucnost. A i když dělá vše proto, aby k němu nedošlo, není vyloučené, že se tak skutečně stane.

"Nevím, co mi budoucnost přinese," řekl smířeně asistent Steva Strickera. Woods dokonce uvažoval, že se letošního souboje USA s výběrem světa bez hráčů Evropy nezúčastní ani jako člen realizačního týmu.

Důvod? Bolest zad ho ničila i na golfové buggy.

Stačilo, aby najela na jakoukoliv nerovnost, nebo prostě jenom poskočila. Okamžitě se ozvala zničující bolest v zádech, kvůli které měl Tiger problém dokonce i řídit svůj vlastní vůz.

Nyní už je však bolest díky úspěšné čtvrté operaci pryč, a tak Woods může nejen normálně žít, ale vracet se také ke golfu. Vedle puttování už zvládá také chipování a krátké rány železy.

"Už mohu míček trefovat trochu dál, zhruba na 60 yardů. Od té dubnové operace jsem ale ještě nezahrál jediný plný švih, každý den ale puttuji a chipuji," prozradil 41letý Američan, který si nedávno zatrénoval také s Justinem Thomasem a Rickiem Fowlerem.

Jak k tomu došlo?

"Justin a Rickie se stavili u mě doma na soutěž v puttování. Justin pak také trénoval své chipování. Bylo to zábavné, oslavit s ním jeho vítězství na PGA Championship ještě společně s Rickiem. Užili jsme si to."

Další progres golfového tréninku je ale u Tigera Woodse hodně na vodě. A sám jasně říká, že tentokrát už rozhodně nic neuspěchá.

Až to půjde, tak to půjde.

"Můj harmonogram záleží na tom, co řeknou doktoři. Stále trénuji, zesiluji, ale mé golfové svaly jsem vlastně ještě netrénoval, protože nemohu dělat nic moc s golfem spojeným. Ještě nějaký čas potrvá, abych zjistil, jaké jsou mé schopnosti. Není kam spěchat," říká Tiger Woods.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení