Lahiri byl diskvalifikován na jednu jamku, co provedl?

Anirban Lahiri

Něco podobného byste na tak prestižní golfové události nečekali. Ale i ti nejlepší hráči někdy prostě mají své dny a udělají hloupost, za kterou musí pykat. Tentokrát se to stalo Indovi Anirbanu Lahirimu, který za to byl na Presidents Cupu diskvalifikován na jednu jamku.

Lahiri se prestižního souboje mezi USA a výběrem světa bez hráčů z Evropy účastní podruhé. A po nepovedené premiéře z před dvou let, kdy prohrál všechny tři zápasy, do kterých nastoupil, je nyní možná až příliš přemotivován. A tak přišel zkrat.

Do letošního klání zasáhl poprvé až v pátek, když pro fourball vytvořil pár s Charlem Schwartzelem. A mezinárodní dvojice neprožila šťastný start do duelu s Charley Hoffmanem a Kevinem Chappellem, když po čtyřech jamkách prohrávala už o tři. I kvůli Lahiriho zkratu.

Ten skončil na pětiparu druhé jamky v greenovém bunkeru a potřeboval svou ránu poslat přímo do jamky, protože Hoffman zahrál, To se ale Indovi nepodařilo, když jeho míček ani nedoletěl na green a skončil v roughu jen pár desítek centimetrů za bunkerem.

Lahiri následně vzal míček, hodil si ho zpět do bunkeru a zahrál cvičnou ránu. To ale nesměl dělat. V jamkovce je něco podobného možné pouze na greenu poslední jamky, nikoliv mimo něj. Porušil tak pravidlo 7-2.

O tom, že porušil pravidla, byl obeznámen až po svém odpalu na čtvrté jamce. Rozhodčími mu pak bylo také sděleno, že je diskvalifikován na jednu jamku. Schwartzel tak byl v tu chvíli na své soupeře sám a přesile se neubránil - zahrál bogey a mezinárodní tým přišel o další jamku.

Lahiri se Schwartzelem už se z nepovedeného startu neoklepali a po devítce, na které nezískali jedinou jamku, prohrávali už o pět. Pak sice získali desítku, ale po dalších dvou ztrátách jamek (12, 13) bylo pět jamek před koncem hotovo, Američané vyhráli 6&5. I proto vedou Spojené státy po dvou dnech vysoko a jednoznačně 8:2.

"Myslím, že to bylo z jeho strany omyl kvůli tomu, jak se všem snaží dokázat, že si zde zaslouží být. A to na něho vytváří velký tlak. Já se snažím ho trochu uvolnit, aby jen hrál golf a nesnažil se nám něco dokazovat. To nemusí, my si ho vybrali," okomentoval situaci kapitán mezinárodního týmu Nick Price.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení