Parťák Spilkové se dočkal, odolal i ataku McIlroye

Paul Dunne

Patří k obrovským talentům evropského a irského golfu, jen to ne a ne dokázat mezi profíky. Na 51. pokus to ale Paulu Dunnovi na European Tour vyšlo a hned slaví prestižní vítězství na British Masters. V neděli odolal útoku nakonec druhého Roryho McIlroye.

Dunne byl skvělým amatérem a širšímu publiku dal o sobě vědět na The Open v roce 2015, kdy vedl po třetím kole. Ve finálovém to na něho sice dolehlo, ale svým výkonem ještě navýšil očekávání golfových fanoušků.

Po následném přestupu k profesionálům sice okamžitě zamířil na European Tour díky úspěchu v kvalifikační škole, ale žádná velká sláva to nebyla, když si v prvním roce připsal jen dvě umístění v TOP 10.

Letos byl 24letý rodák z Dublinu prvnímu titulu blízko v Maroku, kde prohrál až v play off s Italem Edoardem Molinarim. Ve stejný týden na stejném místě navíc slavila první titul na Ladies European Tour Klára Spilková, která společně s Dunnem patří do světového týmu KPMG.

Její parťák si tak musel ještě půl roku počkat, ale dočkal se. V Close House Golf Clubu předvedl čtyři fantastická kola (66, 68, 65 a 61) a s celkovým skóre -20 skončil o tři rány před druhým Rorym McIlroyem.

"Je to obrovská úleva, dokázat si, že to umím dotáhnout. Myslím, že jsem se v posledním roce v podobných situacích hodně zlepšil po mentální stránce," přiznal Dunne, který turnaj zakončil dvěma berdíky, přičemž ten úplně poslední přišel po chip-inu.

I díky němu se mohl radovat ze zisku 562 500 eur, které byly na British Masters připraveny pro vítěze: "Samozřejmě, ty peníze jsou skvělé. Už se nemusím bát práce, kde bych musel sedět za stolem. Ale víte co, já opravdu miluji golf a za to jsem šťastný."

To platí i pro Roryho McIlroye, kterému však letos golf nedělal pouze radost. Sám mluví o tom, že i kvůli zranění prožívá velmi frustrující rok, který si chtěl v jeho závěru vylepšit vítězstvím. Po dalším nezdaru bude mít už šanci pouze ve Skotsku.

"Bylo to ale dobré. Bylo fajn mít opět šanci vyhrát golfový turnaj. To je pro mě momentálně velká věc. Čím více podobných šancí budu mít, tím budu hrát lépe," věří McIlroy, který klesl už na osmé místo v žebříčku.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení