Australan pokořil na WGC 80 ran, hned byl testován na doping

Steven Bowditch

Hráči na PGA Tour si začínají dělat legraci z náhodnosti dopingových kontrol. Ačkoliv mají být golfisté testování náhodě, často za nimi komisaři dorazí jen pár hodin poté, co se jim zadaří na hřišti. U Stevena Bowditche to bylo skoro až absurdní.

Bowditch totiž letos nemá zrovna formu. Na březnovém Cadillac Championship, úvodním letošním turnaji série WGC, ani jednou nepokořil osmdesátku, když v Doralu zapsal postupně 81, 80, 80 a 84 ran. 

A podobně začal také v minulém týdnu ve Firestonu.

Do další WGC akce Bridgestone Invitational vstoupil výsledkem 82 (+12). Za osmdesát a více ran pak mezi oběma turnaji patřícími do série World Golf Championship zahrál ještě čtyřikrát...

Když tak v pátečním druhém kole zapsal výrazně lepší výsledek 72 (+2), nejen že potěšil sebe sama, ale svým výrazným zlepšením "zaujal" i dopingové komisaře. Ti ho tak čistě náhodě vybrali a Australan musel odevzdat vzorek své moči.

Bowditch ale na vše zareagoval s úsměvem a na Twitter dal foto formuláře s dovětkem: "Ani na okruhu nemůžou uvěřit tomu, že jsem pokořil 80!" 

Něco podobného se přitom nestalo poprvé. V lednu 2015 vyrovnal Chris Kirk na havajském hřišti Plantation jeho rekord a o dva dny později už měl dostaveníčko s dopingovými komisaři. Určitě čistě náhodně.  

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení