Američané si došli pro jasné vítězství, pohár předával Trump

Presidents Cup

Byla to jen formalita, otázka času. V neděli se pouze čekalo, kdy Američané získají svůj první bod z možných 12 a budou moci začít slavit obhajobu Presidents Cupu. Mezinárodní tým ale z New Jersey nakonec odjíždí se ctí, nedělní singly vyhrál a prohrál "jen" 11:19.

Vypadalo to totiž na mnohem větší debakl. Po sobotě totiž Američané vedli už o jedenáct bodů 14,5:3,5 a v jednu chvíli byli dokonce blízko toho, že o svém vítězství mohli rozhodnout už v sobotu odpoledne. 

Hráči Mezinárodního týmu se ale nechtěli vzdát, a když už byl boj o vítězství v oblasti utopie, chtěli se v neděli poprat alespoň o svoji čest. A to se jim podařilo náramně, singly totiž ovládli s přehledem 7,5:4,5.

Přesto se na konci dne radovali domácí Američané.

Po úvodním půlbodu, který přinesl Kevin Chappell, zařídil definitivu jejich triumfu vítězstvím 2&1 nad Si Woo Kimem mladičký Daniel Berger. "Je to neuvěřitelný pocit, momentálně nemám slov," řekl bezprostředně po svém i týmovém vítězství.

"Je skvělé být součástí takového týmu a samozřejmě zajistit vítězství je báječné. Byl to ale týmový výkon, není to pouze o mě," dodal Berger, který definitivně ubezpečil fanoušky Spojených států, že se nebude konat žádný "Zázrak z New Jersey".

Hráči Mezinárodního týmu se totiž vybičovali k velkému výkonu. Sbírali jeden bod za druhým, nechtěli dát svou kůži zadarmo.

Nakonec stáhli náskok soupeře o tři body. Přeci jen jasné vítězství USA podtrhli v závěru Phil Mickelson a Rickie Fowler, který si připsal nejjasnější triumf dne - Argentince Emiliana Grilla zdolal 6&4. I on si pak užíval oslav, kterých se zúčastnil i prezident Donald Trump.

"Řeknu vám, díval jsem se od začátku a musím říci, že náš tým USA hrál opravdu dobře," zhodnotil uplynulé čtyři golfové dny nejmocnější muž světa a také vášnivý golfista, který vlastní po celém světě několik hřišť.

Výsledky nedělních singlů

USA - Mezinárodní tým 4,5:7,5, celkově 19:11

Kevin Chappell (USA) vs. Marc Leishman (MT) vypůleno

Charley Hoffman (USA) vs. Jason Day (MT) 2&1

Justin Thomas (USA) vs. Hideki Matsuyama (MT) 3&1

Daniel Berger (USA) vs. Si Woo Kim (MT) 2&1

Matt Kuchar (USA) vs. Charl Schwartzel (MT) o jamku

Brooks Koepka (USA) vs. Adam Scott (MT) 3&2

Patrick Reed (USA) vs. Louis Oosthuizen (MT) o jamku

Dustin Johnson (USA) vs. Branden Grace (MT) vypůleno

Jordan Spieth (USA) vs. Jhonattan Vegas (MT) 2&1

Phil Mickelson (USA) vs. Adam Hadwin (MT) 2&1

Rickie Fowler (USA) vs. Emiliano Grillo (MT) 6&4

Kevin Kisner (USA) vs. Anirban Lahiri (MT) vypůleno

Sestřih finálového dne Presidents Cupu

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení