Pospíšil a Gál vstoupili skvěle do první fáze q-school

Michal Pospíšil

Dvěma turnaji v Itálii a Anglii skončí v tomto týdnu úvodní fáze letošní kvalifikační školy European Tour. V italském Bogognu bojují o postup do druhé tři čeští golfisté a Michal Pospíšil s Petrem Gálem začali skvěle. Po prvním kole se drží na postupových místech.

Pospíšil dokonce mohl po úvodní osmnáctce vést. Začal totiž skvěle a po první devítce byl i díky eaglu na osmičce už čtyři rány pod parem hřiště. Když pak zahrál další tři birdie (12, 13, 15) posunul se už na mínus sedm.

A to je skóre po úterý vedoucího Němce Dominika Pietzshe. Pospíšil, který přestoupil k profíkům teprve letos v létě po ukončení studií na zámořské univerzitě, ale v závěru svého kola dvakrát zaváhal.

Nejprve si připsal bogey na šestnáctce a poté i na závěrečné osmnáctce. Musel se tak spokojit s výsledkem 67 ran (-5), který momentálně stačí na skvělé dělené čtvrté místo.

Před zbývajícími třemi koly je to skvělá výchozí pozice, do druhé fáze totiž postoupí zhruba dvacet procent hráčů ze 110, kteří se italského turnaje účastní. A na postup to má dobře rozehrané také Petr Gál.

Ten si během kola připsal také eagle na pětiparové patnáctce a hlavně díky němu je po úvodní rundě dvě rány pod parem na děleném 21. místě. 

Bez šancí pak po 1. kole není ani třetí Čech ve startovním poli Cyril Suk. Ten sice zahrál pět birdie, ale kvůli dvěma dabláčům dohrál za +2 (T64).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení