Presidents Cup? Byli jsme zmasakrovaní, ví Scott

Adam Scott

Chtěli zabojovat o druhé vítězství nad Spojenými státy v historii Presidents Cupu, místo toho utrpěli další debakl. Hráči Mezinárodního týmu během úvodních tří dní vůbec nestačili držet krok a nechybělo mnoho a rozhodnuto bylo už před nedělními singly.

Američané totiž vedli po sobotě o propastných jedenáct bodů 14,5:3,5. V neděli jich přitom bylo ve hře už pouze dvanáct, takže domácím stačilo v New Jersey získat jediný bod a bylo rozhodnuto.

Ten nakonec získal Daniel Berger a mohlo se začít slavit.

A přestože hosté v neděli podali statečný výkon a připsali si alespoň dílčí vítězství 7,5:4,5, na jejich debaklu to nic moc nezměnilo. Jenom nebyl tak výrazný, Spojené státy tak nakonec zvítězily "jen" 19:11.

"Bohužel, bylo to doslova zmasakrování. Nakonec jsme se k tomu ale postavili jako muži a můžeme odejít se vztyčenou hlavou," myslí si Scott, který si připsal v neděli vítězství 3&2 nad Brooksem Koepkou.

Co by podle něj mohlo pomoci k tomu, aby byl Mezinárodní tým v Presidents Cupu konkurenceschopný? "Musíme více trénovat týmovou hru. Opět jsme letos měli nějaké nové kluky a ukázalo se, jak jsme na tom se strategií na hřišti."

"Hráči spolu musí strávit více času společně mimo sezonu, a nějak se zlepšit, pokud tedy nechceme, aby se podobné věci opakovaly," přidává svůj pohled na věc populární Australan.

Hráči zbytku světa bez golfistů z Evropy v Presidents Cupu vůbec nestačí. Z dosavadních 12 klání vyhráli jedinkrát a jednou skončil zápas remízou. Jinak vítězí Spojené státy, které jsou prakticky vždy favoritem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení