Lidé padali dolů, na zem pršely kulky. Mám štěstí, že žiji

A.J. McInerney

Nejkrvavější masakr střelnou zbraní v historii USA se dotkl i golfové komunity. Mnoho známých hráčů vyjadřuje na sociálních sítích lítost nad tím, co se v Las Vegas odehrálo a kondolují pozůstalým. Jeden z profíků byl dokonce na místě a zřejmě jen těsně unikl smrti.

Tím hráčem byl A.J. McInerney, nováček Web.com Tour, který v Las Vegas žije. V osudnou noc byl také na koncertě, na jehož návštěvníky pálil střelec automatickou zbraní z 32. patra přilehlého hotelu Mandelay Bay.

"Viděl jsem několik lidí padat k zemi, zatímco kulky dopadaly na zem všude kolem. Mám velké štěstí, že jsem naživu," popsal na Twitteru McInerney výjev, na který nezapomene do konce života.

"Modlím se za všechny," dodal otřeseně.

"Pokud někdo cokoliv potřebuje, můžu pomoci, pokud to bude v mých silách," napsal po masakru třiadvacetiletý profesionál.

 Na Twitteru se vyjádřil i aktuální vítěz FedEx Cupu Justin Thomas, který v době masakru v Las Vegas slavil se svým týmem v New Yorku vítězství Američanů v Presidents Cupu.

"V takových chvílích musíme všichni držel pohromadě. Modlitby a myšlenky pro Las Vegas," napsal Thomas.

V podobném duchu se vyslovili také Jessica Korda, Billy Horschel, Natalie Gulbis, Paula Creamer, americká manželka Sergia Garcii Angela Akins a mnoho dalších. Někteří hráči vyjádřili soustrast obrázkem města s nápisem Pray for Vegas.

Masakr má dosud 59 obětí a přes 500 zraněných. Ve městě hazardu se má mimo jiné za měsíc zastavit i PGA Tour. Na hřišti TPC Summerlin se na začátku listopadu koná tradiční Shriners Hospitals for Children Open.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení