Tiger odmítá zlou krev: S Philem jsme přátelé

Tiger Woods a Phil Mickelson

V uplynulých více než 20 letech byli Tiger Woods a Phil Mickelson považováni ve světě golfu a sportu vůbec za jedny z největších rivalů. Říkalo se, že se nemusí. Ale po v neděli skončeném Presidents Cupu byste do nich něco takového vůbec neřekli.

Woods se týmového klání mezi Spojenými státy a výběrem světa bez Evropy zúčastnil v roli asistenta kapitána Steva Strickera. Byl na place od toho, aby tým podpořil a tento úkol plnil dokonale. Stejně jako loni v Ryder Cupu v Hazeltine, kdy byl Woods rovněž součástí vítězného družstva.

A jeho podpory se dočkal i jeho někdejší rival Mickelson, který na rozdíl od Woodse stále působí v aktivní roli hráče.

Tiger tam byl, usmíval se a ruku zaťatou v pěst vystřelil nahoru, když Mickelson v pátek odpoledne na 18. jamce zavěsil svůj skvělý putt a ukončil tím fourball, ve kterém s Kevinem Kisnerem porazili silnou dvojku Marc Leishman a Jason Day.

Stál také poblíž, když Mickelson v neděli porazil v singlu Adama Hadwina. A poté ho vřele objal. Až tak moc vřele, že to všechny překvapilo.

Na tiskové konferenci po americkém triumfu tak zástupci médií oběma nemohli nepoložit otázku, jakže to s jejich vztahem doopravdy je.

"Tiger a já jsme dobrými přáteli a po mnoho let spolu v týmových soutěžích vycházíme velmi dobře," komentoval Mickelson vztah obou legend. "Jen se o tom nepsalo a my jsme to tak nedávali najevo. V týmu se nám ale spolupracuje velmi dobře a společné úspěchy nás vždy bavily."

"Myslím, že tisk naši rivalitu nafoukl více, než jaká doopravdy byla," dodal Woods s odkazem na jejich údajně obtížný vztah. "Jsme přátelé už dlouhou dobu. V různých týmech jsme vždy stáli velice blízko při sobě. Hráli jsme také velice často proti sobě a oba jsme si to užívali," vyvracel Woods zažité představy.

Mnozí fanoušci tak ještě více doufají, že Tigerovi se vyplní jeho touha vrátit se k soutěžnímu golfu a při příštím Ryder Cupu za rok v Paříži bude šance dát oba k sobě ve čtyřhrách do jednoho páru.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení