VIDEO: Frustrace po zbytečné ztrátě karty na PGA Tour

Matt Harmon

Pokud to ještě nevíte, golf je krutá hra. Nejnovější důkaz o tom byl podán na Web.com Tour. Pětadvacet nejlepších hráčů ze čtyř finálových turnajů získává kartu do nejvyšší ligy. Matt Harmon o ni přišel trojputtem na poslední jamce.

Web.com Tour Finals je kolbištěm příběhů. Některé dopadnou šťastně, jako třeba ten Alexe Čejky, který si i příští rok zahraje PGA Tour. Jiné skončí pro jejich aktéry trpce. Druhý případ zažil Matt Harmon, který byl zatraceně blízko splněného snu. Ale u snu také zůstalo.

Ve dvaatřiceti letech ještě nikdy neměl kartu na PGA Tour. Jen jednou se v kvalifikaci probojoval na US Open, jinak se absolvent slavné Michigan State University protloukal v nižších soutěžích. Až nyní se Harmon ocitl poprvé v kariéře blízko nebe. O to bolestivější byl pád na zem.

Do posledního turnaje Web.com Tour Finals v Atlantic Beach šel z 29. místa průběžného pořadí. Jenže solidní výkony ve třech kolech ho vyprojektovaly na 16. místo. To držel ještě na 16. jamce poslední rundy, když šel za poklidných mínus dva.

Pak ale udeřila pohroma. Nejdřív Harmon nedohrál metrový putt do birdie na 17. greenu. Tím by už mohl být naprosto v klidu. Místo toho přišel ještě větší kolaps na poslední jamce.

Harmon na ní zahrál trojputt a teprve první bogey. To však znamenalo také vypadnutí z elitní pětadvacítky a konec snu o PGA Tour. Aspoň pro tento rok. Frustrovaný hráč následně přeštípl putter a odešel odevzdat skórkartu, na níž se ještě před chvíli rodil životní výsledek.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení