Skvělý Pospíšil má na dosah druhou fázi q-school

Michal Pospíšil

Senzačním způsobem bojuje Michal Pospíšil o postup do druhé fáze kvalifikace o European Tour. V italském Bogognu zahrál stejně jako v prvním kole 67 ran a drží se na druhém místě leaderboardu. Mnohem menší šanci na postup již mají další dva Češi Petr Gál a Cyril Suk.

Pospíšil přestoupil k profesionálům teprve letos v létě po ukončení studia na zámořské univerzitě, ale v první fázi q-school na European Tour si zatím vede znamenitě. Až tak, že by mu již postup neměl uniknout. Dál se kvalifikují hráči až do děleného 21. místa.

Pospíšilovo jméno dokonce svítilo po většinu dne na prvním místě pořadí, než donesl parádních 62 ran Španěl Gerard Piris Mateu, který čerstvého českého profíka v celkovém součtu o jednu ránu přeskočil. I tak ale Pospíšil hlásil velkou spokojenost.

"První dva dny proběhly skvěle. Hrál jsem solidní golf, a když už přišla chyba, povedlo se mi zachránit par, nebo z toho bylo přinejhorším bogey," uvedl Pospíšil, který ve druhém kole ztratil pouze jednou, jinak zahrál šest berdíků.

První dva dal ve středu na 15 a 16, když začínal z druhé devítky. Po jediném bogey na jedniččce skóroval ještě na 3, 5, 8 a 9. "Důležité je, že jsem zatím kamarád s greeny, které se mi s kedíkem dobře čtou, takže tam padly i nějaké delší putty," pochvaloval si Pospíšil, který jako jediný Čech loni prošel cutem na D+D REAL Czech Challenge na Kuňce.

"Do dalšího dne půjdu stejně jako do prvního a snad se i to třetí kolo povede," dodal s vírou, že projde ve čtvrtek cutem a v pátek oslaví postup do další fáze q-school.

S ním to mají už hodně nahnuté Petr Gál a Cyril Suk, které od sebe dělí jedna rána. Lépe na tom je po dvou kolech Gál, který si z nadějné pozice po úterku pohoršil o čtyři rány, a to především vinou triple bogey na jamce č. 13. Celkový součet v paru znamená dělené 48. místo.

Suk naopak pořadím stoupal, ale ne dost, aby se výrazně přiblížil postupu do druhé fáze. Polepšil si o sedm míst na dělené 57. místo.

Mohlo být lépe, zvlášť po eaglu na 13, ke kterému Suk na druhé devítce, na níž kolo začínal, přidal ještě tři birdie. Jenže také dvě bogey. Na první devítce jednou ztratil a jednou skóroval, než přišel na svou poslední jamku a odešel z ní s dabláčem.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení