Pospíšil se dostal do problémů, Gál a Suk zabojovali

Petr Gál

Michal Pospíšil měl svou první q-school o European Tour parádně rozehranou, ve třetím kole se ale dostal do problémů a v pátek ho čeká těžký boj o postup do druhé fáze. V ten mohou naopak po povedeném třetím kole doufat Petr Gál a Cyril Suk.

Pospíšil v italském Bogognu zahrál úvodní dvě kola shodně za 67 ran a s deseti ranami pod par byl v polovině akce na děleném druhém místě. Jelikož do druhé fáze postoupí hráči na nejhůře děleném 21. místě, mohl být v pohodě a v klidu.

Klid i pohoda se ale vypařily v kole třetím. I do něho přitom Pospíšil, který k profesionálům přestoupil teprve letos v létě, nevstoupil vůbec špatně, když zahrál dvě birdie (2, 4) a posunul se už na mínus dvanáct.

Jenže pak se něco pokazilo.

Do velkých problémů se stále ještě 24letý profík dostal na čtyřparové sedmičce, na které zahrál triple bogey a pohoršil si o tři rány.

Další dvě zaváhání v podobě už naštěstí jen bogey na jamkách devět a deset znamenaly pokles už na +3 pro kolo a -7 v turnaji.

Na tom se už ve výsledku nic nezměnilo, i když si Pospíšil připsal i potřetí na turnaji birdie na pětiparové patnáctce. S kolem se totiž rozloučil bogey na závěrečné osmnáctce a skóre 75 ran (+3) bylo na světě.

Pohoršil si kvůli němu o třináct míst na dělenou 15. pozici a slibný náskok na nepostupová místa je pryč. Aktuálně má Pospíšil k dobru už jen jednu ránu a v pátek si bude muset rozpomenout na výkony z úvodních dvou kol, pokud bude chtít postoupit.

Do hry o druhou fázi se naopak ve čtvrtek vrátili Gál se Sukem.

Oba zahráli za 69 ran (-3), když si Gál (T37) polepšil na celkových mínus tři a Suk (T40) na mínus dva. K postupu (zatím T20 a -6) je to sice stále daleko, ale naděje umírá až po posledním puttu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení