Matuš rozstřílel Kaskádu, stíhají ho Mrůzek a Nič

Stanislav Matuš

Svou skvělou letošní formu zatím potvrzuje na finále domácí Moneta Czech PGA Tour Stanislav Matuš. Ten je po prvním kole závěrečného turnaje na Kaskádě v jasném vedení, když zahrál rekord hřiště 63 ran (-9). Druhý je po prvním kole Filip Mrůzek (-5), třetí Petr Nič (-4).

Matuš v minulém týdnu získal kartu na Challenge Tour pro příští sezonu, když skončil šestý v celkovém pořadí Order of Merit Pro Golf Tour, což nakonec stačilo. Pro letošek tak má hlavní cíl splněný.

Sám ale v exkluzivním rozhovoru pro náš web přiznal, že "sezona ještě nekončí". A měl na mysli vedle q-school o European Tour také tradiční domácí finále na Kaskádě, které by rád vyhrál a ukořistil 80 000 připravených pro vítěze.

Ve čtvrtek k tomu výrazně nakročil.

Do turnaje vstoupil eaglem na čtyřparu druhé jamky devítky kamenná, na který v úvodní polovině kola navázal berdíky na čtyřce a devítce. V druhé polovině kola ale zahrál ještě lépe, i když už si nepřipsal žádný další eagle.

Stačilo k tomu ale pětkrát zapsat do skórkarty birdie na devítce dřevěná (12, 13, 14, 16, 18) a skóre 63 ran, tedy devět pod par, bylo na světě. 

Čisté skóre přinesl do klubovny také druhý Mrůzek, který ale zahrál "jen" pět birdie, což dalo 67 ran. Ještě o jedno birdie více si připsal třetí Nič, který ale také dvakrát zaváhal v podobě bogey a došel za mínus čtyři.

Pod parem jsou po úvodním ze tří kol ještě na děleném čtvrtém místě Martin Příhoda s Kurtem Mayrem (oba -2) a Daniel Suchan, Aleš Kořínek a Peter Švajlen, kteří na úvodní rundu potřebovali 71 ran (-1).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení